Birgitta festival Birgitta festival Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Lähiriikide ainus muusikateatri festival on Tallinna tunnusfestival, mis toimub igal aastal augustis Pirita kloostri varemete vahele ehitatud ooperimajas. F estivali kunstiline juht on Tõnu Kaljuste Birgitta festival
ENG / EST / RUS

Birgitta festival

6.-14. augustil 2022 Tallinn, Pirita

Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Lähiriikide ainus muusikateatri festival on Tallinna tunnusfestival, mis toimub igal aastal augustis Pirita kloostri varemete vahele ehitatud ooperimajas.

Birgitta festival

Festival 2022:

Mis seob tegelaskujusid nagu Eino Leino „ Lalli“, Lorenzo Da Ponte „Don Giovanni“, Anton Tšehhovi „Must munk“ ja William Shakespeare`i„Prospero“? Nad kõik ilmutavad end heliloojate Veljo Tormise, Rasmus Puuri, Wolfgang Amadeus Mozarti, Pehr Henrik Nordgreni ja Jean Sibeliuse ooperite kaudu Birgitta festivalil 2022. 

Tallinna Filharmoonia avab oma festivali Veljo Tormise poolelijäänud ooperi „Lalli“ Rasmus Puuri lõpetatud versiooniga. Esiettekanne on sedapuhku kui ehitus, mis kerkib poolelijäänud müüridele. Tormise kirjapandust kõlab ooperis 10 esimest minutit, edasi areneb juba sama libreto järgi Puuri fantaasia. Ürgsele muusikale toetuv kontsert ka lõpetab ehk raamib tänavust festivali. Selleks on Kimmo Pohjoneni , Juuso Hannukainen ja Tallinna Kammerorkestri ettekandes „Uniko“.

Elmo Nüganeni Vanemuises välja toodud Mozarti ooper „Don Giovanni“ on saanud palju kiidusõnu. Pirital esitatakse lavastust kahel õhtul.

Soome helilooja Pehr Henrik Nordgren on modernistlik helilooja, kes kaasas oma loomingusse rahvamuusika ja nautis kunstivabadust. Birgittal esitatav kammerooper „Must munk“ kõlab maailmas kolmandat korda. Tšehhovi tegelaste erinev ambitsioonikus puudutab geniaalsuse ja loodusläheduse teemat.

Jean Sibeliuse ooperit „Torm“ pole Eestis lavastatud ega ette kantud. Maailma draamalavadel on Shakespeare`i näidend saanud muidugi ohtralt interpretatsioone, kuid Sibeliuse ainsat ooperit lavastatakse harva. Kristjan Järvi tõlgendab seda koos Baltimere Sümfooniaorkestri ja video-ja valgusmänguga.

Birgitta festival pole toimunud 2 aastat. Mul on hea meel, et sel aastal saab Tallinna Filharmoonia Eri Klasi loodud festivali traditsiooni jätkata. Sedapuhku ehitab festival silla Soome ja Eesti muusikute vahele.
Head nautimist!
 
Tallinna Filharmoonia, Tallinna Kammerorkestri ja Birgitta festivali 2022 kunstiline juht 
Tõnu Kaljuste
 
 

http://www.filharmoonia.ee/birgitta 
Toimumiskoht: Pirita klooster
Festivali korraldaja: Tallinna Filharmoonia
www.filharmoonia.ee

Birgitta festival sai alguse 2005. aastal Eri Klasi eestvedamisel, kelle kunstilisel juhtimisel arenes see Tallinna igasuviseks muusikaliseks tippsündmuseks.
F
estivali kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

Märts 2023
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223 24 25 26
272829 30 31   
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Birgitta festival

Birgitta festival

Festival 2022: Mis seob tegelaskujusid nagu Eino Leino „ Lalli“ , Lorenzo Da Ponte „Don Giovanni“ , Anton Tšehhovi „Must munk“ ja William Shakespeare`i „Prospero“ ? Nad kõik ilmutavad end heliloojate Veljo Tormise, Rasmus Puuri, Wolfgang Amadeus Mozarti, Pehr Henrik Nordgreni ja Jean Sibeliuse ooperite kaudu Birgitta festivalil 2022 Tallinna Filharmoonia avab oma festivali Veljo Tormise poolelijäänud ooperi „Lalli“ Rasmus Puuri lõpetatud versiooniga Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Lähiriikide ainus muusikateatri festival on Tallinna tunnusfestival, mis toimub igal aastal augustis Pirita kloostri varemete vahele ehitatud ooperimajas.

Birgitta festival

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »