Haapsalu vanamuusikafestival Haapsalu vanamuusikafestival Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik. Aastate jooksul on hinnatumate Eesti solistide ja ansamblite kõrval esinenud kogu maailmas tuntud ja hinnatud ansambleid, nagu Collegium Vocale Gent, Il Gardellino ja Ensemble Explorations (Belgia), gamba-ansamblid Phantasm ja Fretwork (Suurbritannia), Cantica Symphonia (Itaalia), Baroque Fever (Taani), Perceval ja Sagittarius (Prantsusmaa), Grazer Choralschola, Pariisi Gregoriaani Koor, väljapaistvad solistid, nagu Marcel Ponseele ja Paul Dombrecht (oboe), Per-Olov Lindeke (trompet), Wieland Kuijken (viola da gamba), Lucy van Dael ja Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch (viiul), Guy Penson (klavessiin), Gary Cooper ja Arthur Schoonderwoerd (haamerklaver), Andrew Lawrence-King (harf), Emma Kirkby (sopran), Maryseult Wieczorek (mezzo-sopran), Charles Humphries (kontratenor), James Gilchrist, Hans-Jörg Mammel ja Simon Wall (tenor), Paul Hillier (bariton), ning dirigendid Stephen Layton, Peter Phillips, Howard Arman ja paljud teised Haapsalu vanamuusikafestival
ENG / EST / RUS

Haapsalu vanamuusikafestival

5.-9. juulil 2017 Haapsalu

Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik.

Haapsalu vanamuusikafestival

23. Haapsalu Vanamuusikafestival

6.–10. juuli 2016
 
 
K 6.07             Heinrich Schütz – Musikalische Exequien (1636)
20.00               Dietrich Buxtehude – Membra Jesu nostri (1680)
Toomkirik       Ansambel Studio Vocale
                        Dirigent Toomas Siitan
 
N 7.07             Ansambel Floridante
20.00               Maria Valdmaa (sopran)
Jaani kirik       Meelis Orgse (viiul)
Ele Raik (oboe)
                        Tõnu Jõesaar (tšello)
                        Saale Fischer (klavessiin)
                        Kristo Käo (teorb)
 
R 8.07             Crawford Young (Basel, lauto)
20.00               Timo Peedu (lauto)
Toomkirik       Renessansiajastu muusikat ühele ja kahele lautole
                       
 
R 8.07             Öökontsert I: Bachi pojad
23.00               Reet Sukk (flööt)
Jaani kirik       Reinut Tepp (klavessiin)
 
 
L 9.07             Ansambel Les Paladines (Prantsusmaa)
20.00               Valérie Gabail (sopran)
Toomkirik       Françoise Masset (sopran)
Silvia de Maria (viola da gamba)
Jérôme Correas, (orel, klavessiin, kunstiline juht)
 
Marc‐Antoine Charpentier
Kantaaditsükkel „Neli aastaaega“
Marin Marais’ ja Jean‐Henry d’Anglebert’i kammermuusika
 
L 9.07             Öökontsert II
23.00               Ansambel Heinavanker
Toomkirik       Dirigent Margo Kõlar
                        Kavas: Johannes Ockeghem, Margo Kõlar
 
P 10.07           Georg Friedrich Händel
20.00               Aleksandri pidu
Toomkirik       Ood püha Cecilia päevaks
                        Maria Valdmaa (sopran)
                        Hans Jörg Mammel (tenor, Saksamaa)
                        Uku Joller (bass)
                        Haapsalu Festivali Koor ja Orkester

Dirigent Toomas Siitan

Festivali korraldab muusikaühing Studio Vocale

http://www.studiovocale.ee

Festivali kunstiline juht on muusikateadlane ja dirigent, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan.

Festivali alalisteks kollektiivideks on parimatest eesti noortest lauljatest koosnev Haapsalu Festivalikoor ja Tallinna Barokkorkester, kes esinevad nii vokaalsuurvormide koosseisus kui ka omaette kavadega. Aastate jooksul on hinnatumate Eesti solistide ja ansamblite kõrval esinenud kogu maailmas tuntud ja hinnatud ansambleid, nagu Collegium Vocale Gent, Il Gardellino ja Ensemble Explorations (Belgia), gamba-ansamblid Phantasm ja Fretwork (Suurbritannia), Cantica Symphonia (Itaalia), Baroque Fever (Taani), Perceval ja Sagittarius (Prantsusmaa), Grazer Choralschola, Pariisi Gregoriaani Koor, väljapaistvad solistid, nagu Marcel Ponseele ja Paul Dombrecht (oboe), Per-Olov Lindeke (trompet), Wieland Kuijken (viola da gamba), Lucy van Dael ja Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch (viiul), Guy Penson (klavessiin), Gary Cooper ja Arthur Schoonderwoerd (haamerklaver), Andrew Lawrence-King (harf), Emma Kirkby (sopran), Maryseult Wieczorek (mezzo-sopran), Charles Humphries (kontratenor), James Gilchrist, Hans-Jörg Mammel ja Simon Wall (tenor), Paul Hillier (bariton), ning dirigendid Stephen Layton, Peter Phillips, Howard Arman ja paljud teised.

EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe valmistamine bekker.ee

Haapsalu vanamuusikafestival

Haapsalu vanamuusikafestival

23 Haapsalu Vanamuusikafestival 6 Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik.

Haapsalu vanamuusikafestival

www.festivals.ee © 2015 Estonian Music Festivals »