IDeeJazz’16 teeb Tartus ajalugu 9 - 13 novembrini! IDeeJazz’16 teeb Tartus ajalugu Hea laengu festival IDeeJazz toob sel varatalvel Tartusse maailma jazzmuusika särava tähe Richard Bona, argentiina muusika elava legendi Dino Saluzzi, poola parima jazzpianisti Marcin Wasilewski oma trioga ja Tartu publiku ammuse lemmiku, krimmi-tatarlase Enver Izmaylovi. Festival tõstab esile kodumaise jazzi absoluutsed tipud ning annab võimaluse tutvuda uuema muusikutegeneratsiooni loominguga. Tartu jazz- ja rütmimuusikafestivali "IDeeJazz" eesmärk on viia Tartu maailma jazzkultuuri kaardile, tuues heade mõtete linna lavadele Eesti, Euroopa ja eri kontinentide jazzimaastiku parimad esindajad. Festivali külastaja võib sel aastal osa saada nii kameruni bassivõluri Richard Bona, argentiina bandoneonimaestro Dino Saluzzi, poola klaveritipu Marcin Wasilewski, krimmi kitarrivirtuoosi Enver Izmaylovi, eesti meisterpianisti Kristjan Randalu kui eesti vokaalakrobaadi Kadri Voorandi muusikamaailmast. IDeeJazz on leidnud Tartule parima võimaliku muusikafestivali formaadi, kus põhiprogrammi kontserdid toimuvad kolmel järjestikusel päeval: Eesti Rahva Muuseumi uues saalis, Vanemuise kontserdimajas ning uues Elleri kooli Tubina saalis. Rahvusvaheline festival on tänavu viiepäevane: lisaks põhikava kontsertidele toimub festivali ID+ – eesti tippmuusikute ja muusikatudengite etteasted Tartu klubides ja väiksemates kontserdipaikades, samuti meistriklassid Elleri koolis, rütmikool lastele ja palju muud põnevat. Festivali ajal kõlab Tartu kohvikutes hästivalitud jazz. Festivali nimes sisalduv viide ideedele väljendub esinejate valikus, kus igal artistil on öelda midagi erakordset, isikupärast ja ainulaadset – midagi, mis kõnetab publikut, pakub mõtteainet ja annab elule värvi. Sõna “jazz” tähistab aga lisaks ¾anrile ka avatud ja loomingulist meelelaadi – seda nii muusiku kui kuulaja seisukohast. Kuuendat korda toimuv IDeeJazz on kujunenud Tartu mainesündmuseks. Festivali korraldab MTÜ Rajamuusika. IDeeJazzi eestvedaja on Oleg Pissarenko. Seni on IDeeJazzil esinenud teiste hulgas Sven Grünberg ja Mess, Radar, Peeter Volkonski ja E=mc2, Tõnis Mägi, Marju Kuut, Tõnu Naissoo, Hedvig Hanson, Laura Remmel, Sofia Rubina, Villu Veski, Raivo Tafenau, Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Tiit Kalluste, Oleg Pissarenko, Estonian Voices, Verbarium, Wilhelm, Innersound ja paljud teised. Festival IDeeJazz’16 toimub 9. – 13. novembril 2016 Tartus. Lisainfo: info@ideejazz. ee www. ideejazz. ee IDeeJazz’16 teeb Tartus ajalugu 9 - 13 novembrini!
ENG / EST / RUS

IDeeJazz’16 teeb Tartus ajalugu 9 - 13 novembrini!

23. nov. 2016

Hea laengu festival IDeeJazz toob sel varatalvel Tartusse maailma jazzmuusika särava tähe Richard Bona, argentiina muusika elava legendi Dino Saluzzi, poola parima jazzpianisti Marcin Wasilewski oma trioga ja Tartu publiku ammuse lemmiku, krimmi-tatarlase Enver
Izmaylovi. Festival tõstab esile kodumaise jazzi absoluutsed tipud ning annab võimaluse tutvuda uuema muusikutegeneratsiooni loominguga.
Tartu jazz- ja rütmimuusikafestivali "IDeeJazz" eesmärk on viia Tartu maailma jazzkultuuri kaardile, tuues heade mõtete linna lavadele Eesti, Euroopa ja eri kontinentide jazzimaastiku parimad esindajad. Festivali külastaja võib sel aastal osa saada nii kameruni bassivõluri Richard Bona,
argentiina bandoneonimaestro Dino Saluzzi, poola klaveritipu Marcin Wasilewski, krimmi kitarrivirtuoosi Enver Izmaylovi, eesti meisterpianisti Kristjan Randalu kui eesti vokaalakrobaadi Kadri Voorandi muusikamaailmast.
IDeeJazz on leidnud Tartule parima võimaliku muusikafestivali formaadi, kus põhiprogrammi kontserdid toimuvad kolmel järjestikusel päeval: Eesti Rahva Muuseumi uues saalis, Vanemuise kontserdimajas ning uues Elleri kooli Tubina saalis. Rahvusvaheline festival on tänavu viiepäevane: lisaks põhikava kontsertidele toimub festivali ID+ – eesti tippmuusikute ja
muusikatudengite etteasted Tartu klubides ja väiksemates kontserdipaikades, samuti meistriklassid Elleri koolis, rütmikool lastele ja palju muud põnevat. Festivali ajal kõlab Tartu kohvikutes hästivalitud jazz.
Festivali nimes sisalduv viide ideedele väljendub esinejate valikus, kus igal artistil on öelda midagi erakordset, isikupärast ja ainulaadset – midagi, mis kõnetab publikut, pakub mõtteainet ja annab elule värvi. Sõna “jazz” tähistab aga lisaks ¾anrile ka avatud ja loomingulist meelelaadi – seda nii muusiku kui kuulaja seisukohast.
Kuuendat korda toimuv IDeeJazz on kujunenud Tartu mainesündmuseks. Festivali korraldab MTÜ Rajamuusika. IDeeJazzi eestvedaja on Oleg Pissarenko.
Seni on IDeeJazzil esinenud teiste hulgas Sven Grünberg ja Mess, Radar, Peeter Volkonski ja E=mc2, Tõnis Mägi, Marju Kuut, Tõnu Naissoo, Hedvig Hanson, Laura Remmel, Sofia Rubina, Villu Veski, Raivo Tafenau, Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Tiit Kalluste, Oleg Pissarenko, Estonian Voices, Verbarium, Wilhelm, Innersound ja paljud teised.
Festival IDeeJazz’16 toimub 9. – 13. novembril 2016 Tartus.
Lisainfo:
info@ideejazz.ee
www.ideejazz.ee

August 2020
ETKNRLP
     12
3 456789
10111213141516
17181920212223
24 25 26 27282930
31      
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

IDeeJazz’16 teeb Tartus ajalugu

IDeeJazz’16 teeb Tartus ajalugu

Hea laengu festival IDeeJazz toob sel varatalvel Tartusse maailma jazzmuusika särava tähe Richard Bona, argentiina muusika elava legendi Dino Saluzzi, poola parima jazzpianisti Marcin Wasilewski oma trioga ja Tartu publiku ammuse lemmiku, krimmi-tatarlase EnverIzmaylovi. Festival tõstab esile kodumaise jazzi absoluutsed tipud ning annab võimaluse tutvuda uuema muusikutegeneratsiooni loominguga.Tartu jazz- ja rütmimuusikafestivali "IDeeJazz" eesmärk on viia Tartu maailma jazzkultuuri kaardile, tuues heade mõtete linna lavadele Eesti, Euroopa ja eri kontinentide jazzimaastiku parimad esindajad. Festivali külastaja võib sel aastal osa saada nii kameruni bassivõluri Richard Bona,argentiina bandoneonimaestro Dino Saluzzi, poola klaveritipu Marcin Wasilewski, krimmi kitarrivirtuoosi Enver Izmaylovi, eesti meisterpianisti Kristjan Randalu kui eesti vokaalakrobaadi Kadri Voorandi muusikamaailmast.IDeeJazz on leidnud Tartule parima võimaliku muusikafestivali formaadi, kus põhiprogrammi kontserdid toimuvad kolmel järjestikusel päeval: Eesti Rahva Muuseumi uues saalis, Vanemuise kontserdimajas ning uues Elleri kooli Tubina saalis. Rahvusvaheline festival on tänavu viiepäevane: lisaks põhikava kontsertidele toimub festivali ID+ – eesti tippmuusikute jamuusikatudengite etteasted Tartu klubides ja väiksemates kontserdipaikades, samuti meistriklassid Elleri koolis, rütmikool lastele ja palju muud põnevat. Festivali ajal kõlab Tartu kohvikutes hästivalitud jazz.Festivali nimes sisalduv viide ideedele väljendub esinejate valikus, kus igal artistil on öelda midagi erakordset, isikupärast ja ainulaadset – midagi, mis kõnetab publikut, pakub mõtteainet ja annab elule värvi. Sõna “jazz” tähistab aga lisaks ¾anrile ka avatud ja loomingulist meelelaadi – seda nii muusiku kui kuulaja seisukohast.Kuuendat korda toimuv IDeeJazz on kujunenud Tartu mainesündmuseks. Festivali korraldab MTÜ Rajamuusika. IDeeJazzi eestvedaja on Oleg Pissarenko.Seni on IDeeJazzil esinenud teiste hulgas Sven Grünberg ja Mess, Radar, Peeter Volkonski ja E=mc2, Tõnis Mägi, Marju Kuut, Tõnu Naissoo, Hedvig Hanson, Laura Remmel, Sofia Rubina, Villu Veski, Raivo Tafenau, Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Tiit Kalluste, Oleg Pissarenko, Estonian Voices, Verbarium, Wilhelm, Innersound ja paljud teised.Festival IDeeJazz’16 toimub 9. – 13. novembril 2016 Tartus.Lisainfo:info@ideejazz.eewww.ideejazz.ee

IDeeJazz’16 teeb Tartus ajalugu 9 - 13 novembrini!

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »