Jõhvi balletifestival mai esimesel nädalavahetusel! Jõhvi balletifestival mai esimesel 4. –8. maini toimub juba üheksas Jõhvi balletifestival, mille peakülaliseks on Valgevene Rahvuslik Ooperi- ja Balletiteater. Jõhvi nõudliku festivalipublikuni tuuakse Valgevenest Ludwig Minkuse kolmevaatuseline ballettt "Don Quijote", mille libreto on kirjutanud Marius Petipa. Valgevene teatril on kavas ka Rimski-Korsakovi ühevaatuseline ballett "©eherezade", mida esitatakse ühe osana balletifestivali menukast galaõhtust. Jõhvi kontserdimaja ning balletifestivali juhi Piia Tamme sõnul on enamus õhtuste etenduste pileteid juba ammu omaniku leidnud, kuid kurvastada pole põhjust, sest Jõhvi balletifestivalil on etenduste kõrval hulgaliselt balletiga seotud kõrvalprogramme. Tänavu on selleks tantsufilmide eriprogramm Jõhvi kontserdimaja kinos juba alates 2. maist, lisaks Eesti Kunstiakadeemia tudengite etnomoe-show koostöös Piret Puppartiga. Kõige pisemad saavad proovida balletiseelikuid ja varvaskingi ning õpivad koos Eesti Rahvusballeti tantsijatega selgeks ühe ehtsa balletitantsu. Eelmisel aastal külastas VIII Jõhvi balletifestivali kokku 2200 inimest! Kogu festivali info: http://www. concert. ee/jbf-2016 Lauri Aav Eesti Kontsert meediajuht 6 147 751 50 22 177 lauri. aav@concert. ee www. concert. ee LISA: EKA moedisaini osakond viib Jõhvi kontserdimajja rahvuslikust pärandist inspireeritud moeshow Koostöös Jõhvi Balletifestivaliga toimub toimub Jõhvi kontserdimajas Piret Pupparti eestvedamisel 7. mail kl 16. 00 Eesti Kunstiakadeemia tudengite moeshow. Moodne vaatemäng on inspireeritud Eesti rahvuslikust pärandist alates Seto pühaserätist Mustjala seelikuni, pakkudes modernset lühikokkuvõtet Eesti vägevast etnograafiavaramust. Koduse sekka leiab ka eksootilisemaid noote – autorid on lähtuvalt oma juurtest sisse toonud elemente ka T¹uva¹¹iast ja Mordvast, mis kõige nii tuttvaliku vahele põimituna kummaliselt köitvana mõjuvad. "Etnograafilise materjali kasutamise võlu peitub oskuses algne motiiv abstraheerida, st luua piisav vahemaa näiteks aluseks võetud tanukirja ja lõpptulemusena valmiva tikitud mantli vahele," selgitab moedisaini osakonna professor Puppart, kes on põhjalikult uurinud eesti ja sugulusrahvaste etnograafilist pärandit. Esitlusele tulevad üheksa eri autori tööd: Kristiina Jeromans, Merleen Afanasjev, Veera Lustina, Evgeniya Dolgopolova, Reila Saarmäe, Katrin Aasmaa, Triin Tint ja Cärol Ott. Tudengeid juhendas Piret Puppart. Show järel kerkib kontserdimajja pop-up pood, kus saab etenduse käigus nähtut lähemalt uudistada ja tutvuda lisaks teiste Kunstiakadeemia erialade esindajate moodsa loominguga. Fotonäitus "Sest pärimusest" jääb Jõhvi kontserdimajja üles paariks nädalaks. Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht solveig. jahnke@artun. ee Jõhvi balletifestival mai esimesel nädalavahetusel!
ENG / EST / RUS

Jõhvi balletifestival mai esimesel nädalavahetusel!

12. mail 2016

4.–8. maini toimub juba üheksas Jõhvi balletifestival, mille peakülaliseks on
Valgevene Rahvuslik Ooperi- ja Balletiteater.

Jõhvi nõudliku festivalipublikuni tuuakse Valgevenest Ludwig Minkuse kolmevaatuseline ballettt "Don Quijote", mille libreto on kirjutanud Marius Petipa. Valgevene teatril on kavas ka Rimski-Korsakovi ühevaatuseline ballett "©eherezade", mida esitatakse ühe osana balletifestivali menukast galaõhtust.
Jõhvi kontserdimaja ning balletifestivali juhi Piia Tamme sõnul on enamus õhtuste etenduste pileteid juba ammu omaniku leidnud, kuid kurvastada pole põhjust, sest Jõhvi balletifestivalil on etenduste kõrval hulgaliselt balletiga seotud kõrvalprogramme. Tänavu on selleks tantsufilmide eriprogramm Jõhvi kontserdimaja kinos juba alates 2. maist, lisaks Eesti Kunstiakadeemia tudengite etnomoe-show koostöös Piret Puppartiga.
Kõige pisemad saavad proovida balletiseelikuid ja varvaskingi ning õpivad koos Eesti Rahvusballeti tantsijatega selgeks ühe ehtsa balletitantsu.
Eelmisel aastal külastas VIII Jõhvi balletifestivali kokku 2200 inimest!

Kogu festivali info:
http://www.concert.ee/jbf-2016

Lauri Aav
Eesti Kontsert
meediajuht
6 147 751
50 22 177
lauri.aav@concert.ee
www.concert.ee

LISA:
EKA moedisaini osakond viib Jõhvi kontserdimajja rahvuslikust pärandist inspireeritud moeshow


Koostöös Jõhvi Balletifestivaliga toimub toimub Jõhvi kontserdimajas Piret Pupparti eestvedamisel 7. mail kl 16.00 Eesti Kunstiakadeemia tudengite moeshow. Moodne vaatemäng on inspireeritud Eesti rahvuslikust pärandist alates Seto pühaserätist Mustjala seelikuni, pakkudes modernset lühikokkuvõtet Eesti vägevast etnograafiavaramust.

Koduse sekka leiab ka eksootilisemaid noote – autorid on lähtuvalt oma juurtest sisse toonud elemente ka T¹uva¹¹iast ja Mordvast, mis kõige nii tuttvaliku vahele põimituna kummaliselt köitvana mõjuvad.

"Etnograafilise materjali kasutamise võlu peitub oskuses algne motiiv abstraheerida, st luua piisav vahemaa näiteks aluseks võetud tanukirja ja lõpptulemusena valmiva tikitud mantli vahele," selgitab moedisaini osakonna professor Puppart, kes on põhjalikult uurinud eesti ja sugulusrahvaste etnograafilist pärandit.

Esitlusele tulevad üheksa eri autori tööd: Kristiina Jeromans, Merleen Afanasjev, Veera Lustina, Evgeniya Dolgopolova, Reila Saarmäe, Katrin Aasmaa, Triin Tint ja Cärol Ott. Tudengeid juhendas Piret Puppart.


Show järel kerkib kontserdimajja pop-up pood, kus saab etenduse käigus nähtut lähemalt uudistada ja tutvuda lisaks teiste Kunstiakadeemia erialade esindajate moodsa loominguga.

Fotonäitus "Sest pärimusest" jääb Jõhvi kontserdimajja üles paariks nädalaks.
Solveig Jahnke
Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee

Mai 2021
ETKNRLP
     1 2
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Jõhvi balletifestival mai esimesel

Jõhvi balletifestival mai esimesel

4.–8. maini toimub juba üheksas Jõhvi balletifestival, mille peakülaliseks on Valgevene Rahvuslik Ooperi- ja Balletiteater. Jõhvi nõudliku festivalipublikuni tuuakse Valgevenest Ludwig Minkuse kolmevaatuseline ballettt "Don Quijote", mille libreto on kirjutanud Marius Petipa. Valgevene teatril on kavas ka Rimski-Korsakovi ühevaatuseline ballett "©eherezade", mida esitatakse ühe osana balletifestivali menukast galaõhtust. Jõhvi kontserdimaja ning balletifestivali juhi Piia Tamme sõnul on enamus õhtuste etenduste pileteid juba ammu omaniku leidnud, kuid kurvastada pole põhjust, sest Jõhvi balletifestivalil on etenduste kõrval hulgaliselt balletiga seotud kõrvalprogramme. Tänavu on selleks tantsufilmide eriprogramm Jõhvi kontserdimaja kinos juba alates 2. maist, lisaks Eesti Kunstiakadeemia tudengite etnomoe-show koostöös Piret Puppartiga.Kõige pisemad saavad proovida balletiseelikuid ja varvaskingi ning õpivad koos Eesti Rahvusballeti tantsijatega selgeks ühe ehtsa balletitantsu.Eelmisel aastal külastas VIII Jõhvi balletifestivali kokku 2200 inimest!Kogu festivali info:http://www.concert.ee/jbf-2016Lauri AavEesti Kontsertmeediajuht6 147 75150 22 177lauri.aav@concert.eewww.concert.eeLISA:EKA moedisaini osakond viib Jõhvi kontserdimajja rahvuslikust pärandist inspireeritud moeshowKoostöös Jõhvi Balletifestivaliga toimub toimub Jõhvi kontserdimajas Piret Pupparti eestvedamisel 7. mail kl 16.00 Eesti Kunstiakadeemia tudengite moeshow. Moodne vaatemäng on inspireeritud Eesti rahvuslikust pärandist alates Seto pühaserätist Mustjala seelikuni, pakkudes modernset lühikokkuvõtet Eesti vägevast etnograafiavaramust.Koduse sekka leiab ka eksootilisemaid noote – autorid on lähtuvalt oma juurtest sisse toonud elemente ka T¹uva¹¹iast ja Mordvast, mis kõige nii tuttvaliku vahele põimituna kummaliselt köitvana mõjuvad."Etnograafilise materjali kasutamise võlu peitub oskuses algne motiiv abstraheerida, st luua piisav vahemaa näiteks aluseks võetud tanukirja ja lõpptulemusena valmiva tikitud mantli vahele," selgitab moedisaini osakonna professor Puppart, kes on põhjalikult uurinud eesti ja sugulusrahvaste etnograafilist pärandit.Esitlusele tulevad üheksa eri autori tööd: Kristiina Jeromans, Merleen Afanasjev, Veera Lustina, Evgeniya Dolgopolova, Reila Saarmäe, Katrin Aasmaa, Triin Tint ja Cärol Ott. Tudengeid juhendas Piret Puppart.Show järel kerkib kontserdimajja pop-up pood, kus saab etenduse käigus nähtut lähemalt uudistada ja tutvuda lisaks teiste Kunstiakadeemia erialade esindajate moodsa loominguga.Fotonäitus "Sest pärimusest" jääb Jõhvi kontserdimajja üles paariks nädalaks.Solveig JahnkeKommunikatsioonijuhtsolveig.jahnke@artun.ee

Jõhvi balletifestival mai esimesel nädalavahetusel!

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »