PÄRNU RAHVUSVAHELINE OOPERIMUUSIKA FESTIVAL PromFest PÄRNU RAHVUSVAHELINE OOPERIMUUSIKA FESTIVAL PromFest arenes välja 1996. aastal loodud Klaudia Taevi nim. rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist, mis on ka praegu festivali peamisi sündmusi. Konkursi ¾ürii koosneb maailmamainega ooperi-asjatundjatest – lauljatest, pedagoogidest, dirigentidest, agentuuride ja ooperiteatrite esindajatest. PromFesti peamine publikumagnet on originaallavastatud ooperiproduktsioon, kus peaosades astuvad üles eelmiste Taevi konkursside parimad lauljad. PromFesti kunstiline juht on dirigent Erki Pehk PÄRNU RAHVUSVAHELINE OOPERIMUUSIKA FESTIVAL PromFest
ENG / EST / RUS

PÄRNU RAHVUSVAHELINE OOPERIMUUSIKA FESTIVAL PromFest

12.-19. sept. 2021 Tallinn, Pärnu, Tartu

PromFest arenes välja 1996. aastal loodud Klaudia Taevi nim. rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist, mis on ka praegu festivali peamisi sündmusi. Konkursi ¾ürii koosneb maailmamainega ooperi-asjatundjatest – lauljatest, pedagoogidest, dirigentidest, agentuuride ja ooperiteatrite esindajatest. PromFesti peamine publikumagnet on originaallavastatud ooperiproduktsioon, kus peaosades astuvad üles eelmiste Taevi konkursside parimad lauljad.

PÄRNU RAHVUSVAHELINE OOPERIMUUSIKA FESTIVAL PromFest
PÄRNU RAHVUSVAHELINE OOPERIMUUSIKA FESTIVAL PromFest

www.promfest.ee

(+372) 566 566 54 

Sellised maailmanimed nagu Barbara Hendricks, Edda Moser, Jevgeni Nesterenko, Ileana Cotrubas, Teresa Zylis-Gara, Irina Arhipova, Karan Armstrong-Friedrich on olnud festivali külalised.

PromFesti peamine publikumagnet on originaallavastatud ooperiproduktsioon, kus peaosades astuvad üles eelmiste Taevi konkursside parimad lauljad. Varasematel aastatel on lavastatud Verdi “Rigoletto” (2003, lavastaja Linnar Priimägi), Rubinšteini “Deemon” (2005, Mati Unt), Bizet' “Carmen” (2007, Marko Matvere), Massenet' “Thais” (2009, Mai Murdmaa), Verdi “Attila” (2011, Üllar Saaremäe), N. Rimski-Korsakovi “Tsaari mõrsja” (2013, lavastaja Teet Kask) ja Verdi “Aida” (2015, lavastaja Madis Nurms). Käesoleval festivalil etendub Verdi “La Traviata” koostöös Kaunase Muusikateatriga. Peaosades astuvad üles eelmise Klaudia Taevi konkursi (2015) võitjad poola sopran Ewa Tracz (Violetta) ja tenor Alex (Sunghyun) Kim Lõuna Koreast (Alfredo). Etenduse lavastab tuntud Eesti näitleja ja lavastaja Anu Lamp.

Lisaks konkursile ja ooperiproduktsioonile toimuvad festivali raames kontserdid, meistriklass lauljatele Eesti Muusika- ja teatriakadeemias ning kinoseansid eelmiste ooperilavastuste videosalvestustega.

 

Festival on ellu kutsutud eesmärgiga avardada noorte ooperilauljate loomingulisi võimalusi, tuua Eestisse maailmatasemel ooperiartiste ja kujundada Eesti mainet ooperimaailmas, arendada kultuuriturismi ning tõmmata ooperikunsti juurde eelkõige nooremat põlvkonda.

 

Festivali korraldab MTÜ PromFest. Peamised koostööpartnerid on olnud Pärnu Endla teater ja Ammende Villa. Peamised toetajad on Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium.

 

PromFesti kunstiline juht on dirigent Erki Pehk.

Juuli 2020
ETKNRLP
  1 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829 3031  
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

PÄRNU RAHVUSVAHELINE OOPERIMUUSIKA FESTIVAL

PÄRNU RAHVUSVAHELINE OOPERIMUUSIKA FESTIVAL

www promfest PromFest arenes välja 1996. aastal loodud Klaudia Taevi nim. rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist, mis on ka praegu festivali peamisi sündmusi. Konkursi ¾ürii koosneb maailmamainega ooperi-asjatundjatest – lauljatest, pedagoogidest, dirigentidest, agentuuride ja ooperiteatrite esindajatest. PromFesti peamine publikumagnet on originaallavastatud ooperiproduktsioon, kus peaosades astuvad üles eelmiste Taevi konkursside parimad lauljad.

PÄRNU RAHVUSVAHELINE OOPERIMUUSIKA FESTIVAL PromFest

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »