Rahvusvaheline festival ja konkurss "Trompetitalendid" Rahvusvaheline festival ja konkurss Festivali programm sisaldab kammermuusikat, oreli - ja trompetimuusika kontserte Tallinna iidsetes kirikutes. Esinevad Aavo Otsa trompetiklassi ansambel ja solistid ning külalissolistid. Festivalil esineb ka ansambel Brass Academy. ee Kontserdi korraldaja MTÜ Aavo Otsa Muusikastuudio Rahvusvaheline festival ja konkurss "Trompetitalendid"
ENG / EST / RUS

Rahvusvaheline festival ja konkurss "Trompetitalendid"

29.-31. märtsil 2019 Tallinn

Festivali programm sisaldab kammermuusikat, oreli - ja trompetimuusika kontserte Tallinna iidsetes kirikutes. Esinevad Aavo Otsa trompetiklassi ansambel ja solistid ning külalissolistid. Festivalil esineb ka ansambel Brass Academy.

Rahvusvaheline festival ja konkurss "Trompetitalendid"
Rahvusvaheline festival ja konkurss "Trompetitalendid"

Tere tulemast Rahvusvahelisele Festivalile ja Konkursile “Trompetitalendid Tallinn 2019”!

Rahvusvahelised trompetipäevad on koolitus- ja kontserdiprogramm, millest on kujunenud Eesti suurim vaskpillisolistide ja -ansamblite festival. Ka sel korral jätkame traditsiooni – koos meistritega esinevad meie tulevikulootused.

Eelnevatel aastatel on külalisprofessoriteks olnud Timofey Dokshitser (Moskva), rahvusvaheliselt tuntud soome trompetisolist Jouko Harjanne (Helsingi), Juri Bolšijanov (Sankt-Peterburg), Niels-Ole Bo Johansen (Taani), Viktor Sumerkin (Sankt-Peterburg), endine Viini Filharmoonikute soolotrompetist ja Filharmooniaühingu liige Johann Gansch (Salzburg) ning endine Berliini Filharmoonikute soolotrompetist Konradin Groth.

Trompetipäevade 29-aastase ajaloo tipphetkedeks olid brasskvinteti 5deBrass (Hispaania) kontserdid 2009. aastal. Meistrikursuse viis läbi praegune Hispaania Rahvusliku Sümfooniaorkestri soolotrompetist prof Adán Delgado Illada (Madriid). 2010. aastal oli külalisprofessoriks Steven Verhaert (Royal Conservatoire – Artesis University College of Antwerp, Belgia). 2011. aasta trompetipäevad toimusid koostöös Euroopa kultuuripealinn 2011 raames toimunud festivaliga Youth Winds Fest. Külalissolistiks oli rahvusvaheliselt tunnustatud trompetivirtuoos Rubén Simeó Gijón (Hispaania). 2013. aastal olid külalisprofessoriteks Simo Rantanen, Adomas Kontautas, Adán Delgado Illada, Miroslav Petkov, Boris Taburetkin ja Enrique Rioja. 2014. aastal olid külalissolistideks Philipp Hutter (trompet, Šveits) ja Frederic Belli (tromboon, Saksamaa). 2015. aastal olid külalisprofessoriteks Enrique Rioja (Madriid), Pasi Pirinen (Helsingi), Adomas Kontautas (Vilnius) ja Boris Taburetkin (SanktPeterburg). Solistidena esinesid Ernesto Chuliá ja Adán Delgado Illada. 2016. aastal olid külalisprofessoriteks ja ¾ürii liikmeteks Massimo Spiga (Cagliari), Adomas Kontautas (Vilnius) ja Boris Taburetkin (Sankt-Peterburg). Solistidena esinesid Miroslav Petkov, Francisco “Pacho” Flores ja Neeme Ots. 2017. aastal olid külalisprofessorid ja ¾ürii liikmed Charlie Porter (USA), Mario Martos Nieto (Saksamaa/Hispaania), Fabio Brum (Brasiilia), Massimo Spiga (Itaalia), Adomas Kontautas (Leedu) ja Boris Taburetkin(Venemaa). 2019 aastal on külalisprofessorid ja ¾ürii liikmed Charlie Porter (USA), Adomas Kontautas (Leedu), Massimo Spiga (Itaalia) ja Fabio Brum (Brasiilia).

Rahvusvaheline konkurss “Trompetitalendid Tallinn 2019” toimub 29-31 märtsil. Festivali korraldab MTÜ Aavo Otsa Muusikastuudio.                                                            

Aavo Ots
festivali kunstiline juht

Rahvusvaheline festival ja konkurss "Trompetitalendid"

GALAKONTSERT

30 aastat rahvusvahelisi trompetipäevi“

27.03.2019. kell 19.00 Estonia Kontserdisaal

 

 

Trompetisolistid - Charlie Porter (USA), Fabio Brum (Brasiilia/Hispaania), Guang Zhu (Hiina), Aleksei Ivanov (Venemaa), Aarne Ots (Eesti) Priit Rusalepp (Eesti), Jonas Katauskas (Leedu).

Stomvi preemia laureaadid: Neeme Ots (2013), Märt Metsla (2017), Mihkel Kallip (2018).

Trompetitalendid“ esimene preemia laureaadid : Laur Keller, Mattis Johan Mere, Jan Marius Laur.

Klaveril – Meeli Ots

Eesti Noorte Kontsertorkester

EMTA Brass solist Villem Endel Tiits

Dirigendid: Aavo Ots, Kaido Kivi, Jaan Mesi, Priit Sonn.

Trompetipäevade kunstiline juht – Aavo Ots.

Toetajad: Brasiilia Suursaatkond, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, STOMVI, Eesti Puhkpillimuusika Ühing.

Info www.musicstudio.ee

Kontserdi korraldaja MTÜ Aavo Otsa Muusikastuudio

Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Rahvusvaheline festival ja konkurss

Rahvusvaheline festival ja konkurss

Tere tulemast Rahvusvahelisele Festivalile ja Konkursile “Trompetitalendid Tallinn 2019”! Rahvusvahelised trompetipäevad on koolitus- ja kontserdiprogramm, millest on kujunenud Eesti suurim vaskpillisolistide ja -ansamblite festival Ka sel korral jätkame traditsiooni – koos meistritega esinevad meie tulevikulootused Festivali programm sisaldab kammermuusikat, oreli - ja trompetimuusika kontserte Tallinna iidsetes kirikutes. Esinevad Aavo Otsa trompetiklassi ansambel ja solistid ning külalissolistid. Festivalil esineb ka ansambel Brass Academy.

Rahvusvaheline festival ja konkurss "Trompetitalendid"

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »