Rapla kirikumuusika festival Rapla kirikumuusika festival 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega üles ehitatud Rapla Kirikumuusika Festivali eesmärgiks on maailma rikkaliku vaimuliku muusikapärandi tutvustamine. Festivalist on kujunenud üks auväärsemaid ja pikemate traditsioonidega muusika tippsündmuseid Eestis. Kahe torniga avar suurepärase akustikaga Rapla Maarja-Magdaleena kirik on nagu loodud eripalgelise muusika esitamiseks, lisaks toimuvad kontserdid 1997. aastast ka maakonna teistes omanäolistes kirikutes. Festivalil on üles astunud suur enamus eesti muusikaeliidist ning välisesinejaid Suurbritanniast Jaapanini. Igal suvel koguneb festivali publik kirikutesse, kus ajalooliste ehitiste hõng saab läbi kõrgetasemelise muusika võimendatud ja loob sügava elamuse kuulajate südametes. Festivali juurde on loodud 2010. aastal Rahvusvaheline Rapla Suvekool meistrikursustega instrumentalistidele, lauljatele ja dirigentidele. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks Rapla kirikumuusika festival
ENG / EST / RUS

Rapla kirikumuusika festival

28. juunil - 9. juulil 2017 Raplamaa kirikud ja Tallinna Jaani kirik

1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega üles ehitatud Rapla Kirikumuusika Festivali eesmärgiks on maailma rikkaliku vaimuliku muusikapärandi tutvustamine. Festivalist on kujunenud üks auväärsemaid ja pikemate traditsioonidega muusika tippsündmuseid Eestis. Kahe torniga avar suurepärase akustikaga Rapla Maarja-Magdaleena kirik on nagu loodud eripalgelise muusika esitamiseks, lisaks toimuvad kontserdid 1997. aastast ka maakonna teistes omanäolistes kirikutes. Festivalil on üles astunud suur enamus eesti muusikaeliidist ning välisesinejaid Suurbritanniast Jaapanini.
Igal suvel koguneb festivali publik kirikutesse, kus ajalooliste ehitiste hõng saab läbi kõrgetasemelise muusika võimendatud ja loob sügava elamuse kuulajate südametes. Festivali juurde on loodud 2010. aastal Rahvusvaheline Rapla Suvekool meistrikursustega instrumentalistidele, lauljatele ja dirigentidele.

Rapla kirikumuusika festival

Festivali peaesinejaks on
30. juunil kell 19.00 Rapla kirikus
EESTI RIIKLIK SÜMFOONIAORKESTER,
dirigent Mihhail Gerts

 
Pärt Uusbergi autorplaadi "Õhtu ilu" esitluskontsert
28. juuni kell 20.00 Rapla kirikus
kammerkoor "Head Ööd, Vend",
keelpilliorkester "Collegium Consonante",
dirigent Pärt Uusberg

Kaiserslauterni maakonna sümfooniaorkestri kvintetid (Saksamaa) 
4. juuli Rapla kirikus kell 19.00 

Eckart Fest (tšello), Theresa Klein (viiul), Jonas Rogel (viiul), 
Christine Dammann (vioola)Johannes Seidel (metsasarv), 
Dr. Heiner Görrissen (oboe), Dr. Michael Lill (klarnet), 
Sandra König (flööt), Stefan Rogel (fagott)

2017. aastal on festival pühendatud Reformatsiooni 500. aastapäevale!
 
Festivali kava avaldatakse jooksvalt www.raplafestival.ee
 
Muusikute fond PLMF kingib kõik oma kontserdisarjad, festivalid ja suursündmused Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks.
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe valmistamine bekker.ee

Rapla kirikumuusika festival

Rapla kirikumuusika festival

Festivali peaesinejaks on 30 juunil kell 19 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega üles ehitatud Rapla Kirikumuusika Festivali eesmärgiks on maailma rikkaliku vaimuliku muusikapärandi tutvustamine. Festivalist on kujunenud üks auväärsemaid ja pikemate traditsioonidega muusika tippsündmuseid Eestis. Kahe torniga avar suurepärase akustikaga Rapla Maarja-Magdaleena kirik on nagu loodud eripalgelise muusika esitamiseks, lisaks toimuvad kontserdid 1997. aastast ka maakonna teistes omanäolistes kirikutes. Festivalil on üles astunud suur enamus eesti muusikaeliidist ning välisesinejaid Suurbritanniast Jaapanini.Igal suvel koguneb festivali publik kirikutesse, kus ajalooliste ehitiste hõng saab läbi kõrgetasemelise muusika võimendatud ja loob sügava elamuse kuulajate südametes. Festivali juurde on loodud 2010. aastal Rahvusvaheline Rapla Suvekool meistrikursustega instrumentalistidele, lauljatele ja dirigentidele.

Rapla kirikumuusika festival

www.festivals.ee © 2015 Estonian Music Festivals »