Rapla kirikumuusika festival Rapla kirikumuusika festival Rapla Kirikumuusika Festival sai alguse 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega, eesmärgiks tutvustada festivalipublikule maailma rikkalikku muusikapärandit. Eesmärgiga tunnustada Raplamaa noori muusikatalente ja nende õpetajaid toimub festivali raames ka konkurss Raplamaa Noor Muusik, mille Grand Prix antakse välja lõppkontserdil Rapla kirikumuusika festival
ENG / EST / RUS

Rapla kirikumuusika festival

30. juunil - 15. juulil 2023 Raplamaa kirikud

Rapla Kirikumuusika Festival sai alguse 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega, eesmärgiks tutvustada festivalipublikule maailma rikkalikku muusikapärandit.

Rapla kirikumuusika festival

Festivali korraldaja: Muusikute fond PLMF
Kunstiline juht: Pille Lill
E-post:
Koduleht: www.plmf.ee
PROGRAMM: www. raplafestival.ee

Aastate jooksul on ette kantud arvukalt klassikalise muusika kullafondi kuuluvaid teoseid ning mitmeid suurvorme. 1997. aastal väljus festival Rapla Maarja-Magdaleena kiriku müüride vahelt ning haare on ulatunud teistesse Eesti linnadesse ja maakondadesse. Professionaalsel tasemel muusika on kõlanud Rapla maakonna väikestes külakirikutes, Tallinnas ja Haapsalus ning kammerlikud kontserdid on toimunud ka Eestimaa kaunites mõisates. Festivalil astub üles enamus Eesti muusikaeliidist ning välisesinejaid Rootsist Jaapanini. Alates 2010. aastast on festivali raames toimunud Rahvusvaheline Rapla Suvekool meistrikursustega lauljatele, keelpilli- ja puhkpillimängijatele ning dirigentidele.
Samast aastast on festivali kunstiliseks juhiks ooperilaulja Pille Lill ning korraldajaks Muusikute fond PLMF.

2023. aasta festivalil esinevad teiste seas Siiri Sisask, Lembit Saarsalu Kvartett, Vox Clamantis, Triskele, Estonian Cello Ensemble, keelpillikvartett Camerata Musica, kammerkoorid Head Ööd, Vend ja Flora, käsikellade ansambel Campanelli, keelpilliorkester Collegium Consonante, Eesti Sinfonietta, Eesti Löökpillikvartett, viiulivirtuoosid Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit, sopran Pille Lill, pianist Simone Marziali (IT).
Festivali eesmärgiks on tutvustada külastajatele professionaalset helikunsti, luues eesti interpreetidele ja kollektiividele ning heliloojatele võimalusi oma loomingu tutvustamiseks kõrvuti muusikutega välisriikidest. Festival aitab oluliselt suurendada Raplamaa elanikel osasaamist kõrgtasemel muusikasündmustest ning aitab kaasa Eesti professionaalse kontserdikorralduse arengule. Festivali lisandväärtuseks on kontserdikülastajatele maakonna kultuuriväärtuslike kirikute tutvustamine. Eesmärgiga tunnustada Raplamaa noori muusikatalente ja nende õpetajaid toimub festivali raames ka konkurss Raplamaa Noor Muusik, mille Grand Prix antakse välja lõppkontserdil.

September 2023
ETKNRLP
    123
45678910
1112131415 16 17
18192021222324
252627282930 
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Rapla kirikumuusika festival

Rapla kirikumuusika festival

Festivali korraldaja: Muusikute fond PLMF Kunstiline juht: Pille Lill E-post: es1 = 'mailto:plmf@p'; es2 = 'c;mf ee'; ts1 = 'plmf@plmf.e '; ts2 = '1;'; document Rapla Kirikumuusika Festival sai alguse 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega, eesmärgiks tutvustada festivalipublikule maailma rikkalikku muusikapärandit.

Rapla kirikumuusika festival

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »