Reedel algab XI Türi Kevadfestival Reedel algab XI Türi "Armastus – pühamast püham ja kõrgemast kõrgem, aga ometi ka sõna, mis tänaseks päevaks vaat et kõige vähem midagi tähendab. Armastada võib inimesest ja loojast külmkapi ja hommikusmuutideni. Armastada on õnnistus, aga „armastus” võib ka olla lihtsalt ettekääne viitsimatusele oma elu suhtes midagi ette võtta. Saab siis veel ikka armastada ja mis asi see armastus õigupoolest on – tunne või ehk hoopis olemise viis?" Sel teemal kuuleme arutlemas Mathurat festivali avaõhtul Türi Kultuurikeskuses ERRiga koostöös toimuva Raadio Ööülikooli avalikul salvestusel. Loodusteemaline muusikafestival, mis seekord kannab alapealkirja „Kevad – õhus on armastust“, saab hoo sisse 2. juuni õhtul kell 18 festivali patrooni Fred Jüssi fotonäituse „Kivimustrid“ avamisega. Kohe seejärel astub lavale 2015. aastal Salieri–Zinetti rahvusvahelise kammermuusika konkursi ja Euroopa Beethoveni Klaverühingu duode konkursi võitnud ansambel koosseisus Michael Foyle (viiul/Inglismaa) ja Maksim ©t¹ura (klaver/Inglismaa, Eesti). Üksnes 2016. aastal on duo esinenud Concergebouw kammersaalis Amsterdamis, New Yorgi kammermuusika festivalil, Estonia Kontserdisaalis Tallinnas, Wigmore Hall’is Londonis ning Bridgewater Hall’is Manchester’is ning mänginud otseeetris BBC Raadio 3 In Tune saates, NPO Raadio 4 ning Eesti Klassikaraadios. Laupäeva, 3. juuni päeval on kontserdile oodatud kõik väikesed ja suured, kes hindavad mõnusaid lugusid: Tallinna Kammerorkester, pianist Viola Asoskova ja näitleja Anu Lamp kannavad ette Eno Raua/Rasmus Puuri kogupereteose „Sipsik“. Peenekoelist itaalia barokkmuusikat kuuleb samal õhtul Türi kirikus ansambli Floridante ja sopran Maria Valdmaa esituses. Õhtu jätkub Türi Kultuurikeskuse kohvikus sulni prantsuse ¹ansooni-klassika saatel, mida toovad meieni Erkki Otsman (laul) Jaak Lutsoja (akordion), ja Tanel Liiberg (kontrabass). Pühapäeva algab varahommikuse loodusrännakuga Laupal, matkajuhtideks Kaarel Aluoja ja Veljo Runnel ning jätkub ühislaulmisega „Kirtan“ Laupa mõisas, mida viib läbi joojaõpetaja Jörg Buneru Saksamaalt. Festivali lõppkontserdil kuuleme maailmaklassi kuluvat trompetisti ja heliloojat Markus Stockhausenit koos pianist Florian Weberiga, kes on Echo- ja WDR-Jazz-auhinna laureaat. Markus Stockhausen on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu oma kontsertide ja ECM märgi all ilmunud CD-salvestustega. Aktiivne koostöö seob teda Euroopa jazzi tippudega, ta tegutseb paralleelselt nii klassikalise kui nüüdismuusika areenil. Festivali Jazzkaar peakorraldaja Anne Ermi sõnul iseloomustavad Stockhauseni mängu mõtteselgus, puhtus ja tooni ilu. Türi Kevadfestivali toetavad Türi vald, EV Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital, piletid on saadaval Piletilevi ja Piletimaailma müügivõrgus ning enne sündmuste algust kohapeal. Reedel algab XI Türi Kevadfestival
ENG / EST / RUS

Reedel algab XI Türi Kevadfestival

1. juunil 2017

"Armastus – pühamast püham ja kõrgemast kõrgem, aga ometi ka sõna, mis tänaseks päevaks vaat et kõige vähem midagi tähendab. Armastada võib inimesest ja loojast külmkapi ja hommikusmuutideni. Armastada on õnnistus, aga „armastus” võib ka olla lihtsalt ettekääne viitsimatusele oma elu suhtes midagi ette võtta. Saab siis veel ikka armastada ja mis asi see armastus õigupoolest on – tunne või ehk hoopis olemise viis?" Sel teemal kuuleme arutlemas Mathurat festivali avaõhtul Türi Kultuurikeskuses ERRiga koostöös toimuva Raadio Ööülikooli avalikul salvestusel.

Loodusteemaline muusikafestival, mis seekord kannab alapealkirja „Kevad – õhus on armastust“, saab hoo sisse 2. juuni õhtul kell 18 festivali patrooni Fred Jüssi fotonäituse „Kivimustrid“ avamisega. Kohe seejärel astub lavale 2015. aastal Salieri–Zinetti rahvusvahelise kammermuusika konkursi ja Euroopa Beethoveni Klaverühingu duode konkursi võitnud ansambel koosseisus Michael Foyle (viiul/Inglismaa) ja Maksim ©t¹ura (klaver/Inglismaa, Eesti). Üksnes 2016. aastal on duo esinenud Concergebouw kammersaalis Amsterdamis, New Yorgi kammermuusika festivalil, Estonia Kontserdisaalis Tallinnas, Wigmore Hall’is Londonis ning Bridgewater Hall’is Manchester’is ning mänginud otseeetris BBC Raadio 3 In Tune saates, NPO Raadio 4 ning Eesti Klassikaraadios.

Laupäeva, 3. juuni päeval on kontserdile oodatud kõik väikesed ja suured, kes hindavad mõnusaid lugusid: Tallinna Kammerorkester, pianist Viola Asoskova ja näitleja Anu Lamp kannavad ette Eno Raua/Rasmus Puuri kogupereteose „Sipsik“. Peenekoelist itaalia barokkmuusikat kuuleb samal õhtul Türi kirikus ansambli Floridante ja sopran Maria Valdmaa esituses. Õhtu jätkub Türi Kultuurikeskuse kohvikus sulni prantsuse ¹ansooni-klassika saatel, mida toovad meieni Erkki Otsman (laul) Jaak Lutsoja (akordion), ja Tanel Liiberg (kontrabass).

Pühapäeva algab varahommikuse loodusrännakuga Laupal, matkajuhtideks Kaarel Aluoja ja Veljo Runnel ning jätkub ühislaulmisega „Kirtan“ Laupa mõisas, mida viib läbi joojaõpetaja Jörg Buneru Saksamaalt.
Festivali lõppkontserdil kuuleme maailmaklassi kuluvat trompetisti ja heliloojat Markus Stockhausenit koos pianist Florian Weberiga, kes on Echo- ja WDR-Jazz-auhinna laureaat. Markus Stockhausen on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu oma kontsertide ja ECM märgi all ilmunud CD-salvestustega. Aktiivne koostöö seob teda Euroopa jazzi tippudega, ta tegutseb paralleelselt nii klassikalise kui nüüdismuusika areenil. Festivali Jazzkaar peakorraldaja Anne Ermi sõnul iseloomustavad Stockhauseni mängu mõtteselgus, puhtus ja tooni ilu.

Türi Kevadfestivali toetavad Türi vald, EV Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital, piletid on saadaval Piletilevi ja Piletimaailma müügivõrgus ning enne sündmuste algust kohapeal.

August 2020
ETKNRLP
     12
3 456789
10111213141516
17181920212223
24 25 26 27282930
31      
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Reedel algab XI Türi

Reedel algab XI Türi

"Armastus – pühamast püham ja kõrgemast kõrgem, aga ometi ka sõna, mis tänaseks päevaks vaat et kõige vähem midagi tähendab. Armastada võib inimesest ja loojast külmkapi ja hommikusmuutideni. Armastada on õnnistus, aga „armastus” võib ka olla lihtsalt ettekääne viitsimatusele oma elu suhtes midagi ette võtta. Saab siis veel ikka armastada ja mis asi see armastus õigupoolest on – tunne või ehk hoopis olemise viis?" Sel teemal kuuleme arutlemas Mathurat festivali avaõhtul Türi Kultuurikeskuses ERRiga koostöös toimuva Raadio Ööülikooli avalikul salvestusel.Loodusteemaline muusikafestival, mis seekord kannab alapealkirja „Kevad – õhus on armastust“, saab hoo sisse 2. juuni õhtul kell 18 festivali patrooni Fred Jüssi fotonäituse „Kivimustrid“ avamisega. Kohe seejärel astub lavale 2015. aastal Salieri–Zinetti rahvusvahelise kammermuusika konkursi ja Euroopa Beethoveni Klaverühingu duode konkursi võitnud ansambel koosseisus Michael Foyle (viiul/Inglismaa) ja Maksim ©t¹ura (klaver/Inglismaa, Eesti). Üksnes 2016. aastal on duo esinenud Concergebouw kammersaalis Amsterdamis, New Yorgi kammermuusika festivalil, Estonia Kontserdisaalis Tallinnas, Wigmore Hall’is Londonis ning Bridgewater Hall’is Manchester’is ning mänginud otseeetris BBC Raadio 3 In Tune saates, NPO Raadio 4 ning Eesti Klassikaraadios.Laupäeva, 3. juuni päeval on kontserdile oodatud kõik väikesed ja suured, kes hindavad mõnusaid lugusid: Tallinna Kammerorkester, pianist Viola Asoskova ja näitleja Anu Lamp kannavad ette Eno Raua/Rasmus Puuri kogupereteose „Sipsik“. Peenekoelist itaalia barokkmuusikat kuuleb samal õhtul Türi kirikus ansambli Floridante ja sopran Maria Valdmaa esituses. Õhtu jätkub Türi Kultuurikeskuse kohvikus sulni prantsuse ¹ansooni-klassika saatel, mida toovad meieni Erkki Otsman (laul) Jaak Lutsoja (akordion), ja Tanel Liiberg (kontrabass).Pühapäeva algab varahommikuse loodusrännakuga Laupal, matkajuhtideks Kaarel Aluoja ja Veljo Runnel ning jätkub ühislaulmisega „Kirtan“ Laupa mõisas, mida viib läbi joojaõpetaja Jörg Buneru Saksamaalt.Festivali lõppkontserdil kuuleme maailmaklassi kuluvat trompetisti ja heliloojat Markus Stockhausenit koos pianist Florian Weberiga, kes on Echo- ja WDR-Jazz-auhinna laureaat. Markus Stockhausen on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu oma kontsertide ja ECM märgi all ilmunud CD-salvestustega. Aktiivne koostöö seob teda Euroopa jazzi tippudega, ta tegutseb paralleelselt nii klassikalise kui nüüdismuusika areenil. Festivali Jazzkaar peakorraldaja Anne Ermi sõnul iseloomustavad Stockhauseni mängu mõtteselgus, puhtus ja tooni ilu.Türi Kevadfestivali toetavad Türi vald, EV Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital, piletid on saadaval Piletilevi ja Piletimaailma müügivõrgus ning enne sündmuste algust kohapeal.

Reedel algab XI Türi Kevadfestival

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »