Tallinna Puhkpillifestival Tallinna Puhkpillifestival Festivali programm sisaldab kammermuusikat, oreli - ja trompetimuusika kontserte Tallinna iidsetes kirikutes. Esinevad Aavo Otsa trompetiklassi ansambel ja solistid ning külalissolistid. Festivalil esineb ka ansambel Brass Academy. Aavo Ots festivali kunstiline juht Tallinna Puhkpillifestival
ENG / EST / RUS

Tallinna Puhkpillifestival

26. märtsil - 5. aprillil 2017 Tallinn

Festivali programm sisaldab kammermuusikat, oreli - ja trompetimuusika kontserte Tallinna iidsetes kirikutes. Esinevad Aavo Otsa trompetiklassi ansambel ja solistid ning külalissolistid. Festivalil esineb ka ansambel Brass Academy.

Tallinna Puhkpillifestival
Tallinna Puhkpillifestival

Ajaloost tulevikku – pidulikud trompetihelid EV 100

 

Rahvusvaheline festival ja konkurss “Trompetitalendid Tallinn 2017” toimus 26.03.-05.04.2017.

Õpetajate suurim missioon on aidata järgmisel generatsioonil leida tulevikumuusikas oma kõla. Nii on see olnud sajandeid, kui tuletada meelde renessansiaja Veneetsiat ja kujutada ette trompetihelisid Giovanni Gabrieli ja teiste autorite meistriteostes, mis Püha Markuse kirikus XVI-XVII sajandi piirimail kõlasid.

Ka XXVIII rahvusvahelistel trompetipäevadel kõlas naturaaltrompet – vana Euroopa muusikud Massimo Spiga (Itaalia) ja Mario Martos Nieto (Hispaania) õpetasid seda instrumenti meistrikursusel.

Rahvusvahelisel festivalil ja konkursil „Trompetitalendid Tallinn 2017” olid õppejõududeks, esinejaiks ja ¾üriiliikmeiks oma erialale pühendunud trompetistid. Toimus kolm solistide kontserti: Tallinna Raekojas 27. märtsil, kus esinesid Mario Martos Nieto (trompet) ja Meeli Ots (klaver); Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja valges saalis 28. märtsil, esinejaiks Neeme Ots (trompet), Ralf Taal (klaver); 29. märtsil Charlie Porter (trompet) ja Ralf Taal (klaver).

30. märtsil esines EMTA kammersaalis Conservatorio Statale „6. Pierluigi Da Palestrina” - Cagliani konservatooriumi brassansambel Mateo Cogoni, Mauricio Zara, kes esitasid Roberto Lucato teose „Tema DI Ale By Roberto”. Selle esiettekanne oli pühendatud meie trompetipäevadele. Kaasa mängis eesti trompetist Jaan Mesi.

Meistrikursuste õpilased said võrrelda erinevate koolkondade õpetamismeetodeid ja musitseerimistavasid.

Traditsioon ja innovatsioon – nende kahe koosmõjul toimub hariduse areng ja pillimänguoskuste viimine uuele tasandile. Kuid sageli oleme oma mõtlemises liialt kinni meie eelkäijate loodud õpetamispõhimõtetes.

Millal saab traditsioonist takistus, arengupidur?

Leian, et noort interpreeti on vaja aidata rohkem süveneda tänapäeva maailma ja luua visioon tulevikku. Selle eesmärgi täitmiseks olengi välja arendanud trompetipäevade meistrikursuste süsteemi külalisõppejõudude kaasamisega. Kaasaegset pilliõpet jagasid meistrikursustel õpetajad/tippinterpreedid Charlie Porter (USA) ja Mario Martos Nieto (Hispaania/Saksamaa). Mind rõõmustas eesti noorte trompetimängijate aktiivne osavõtt. Festivalil saime nautida stiilide kaleidoskoopi (ilu) – barokktrompeti kõla, klassikaliste ja kaasaegsete teoste esitusi solistidelt ning jazzansambli (Rasmus Remmel, Marti Tärn, Ahto Abner) hiilgavat etteastet koos kaasaja ühe tunnustatuma jazztrompetisti Charlie Porteriga.

23. rahvusvahelise konkursi „Trompetitalendid Tallinn 2017” (31. märtsist kuni 2. aprillini EMTA kammersaalis) ¾üriide töös osalesid

1.-5. vanusegrupp:

prof Adomas Kontautas (Leedu)

prof Massimo Spiga (Itaalia)

prof Boris Taburetkin (Venemaa)

Mario Martos Nieto (Hispaania/Saksamaa)

Neeme Ots (Eesti);

peapreemia andis välja firma Pillimaailm, rahalise preemia andis Eesti Kultuurkapital;

 

6. vanusegrupp – professionaalide tase:

Charlie Porter (USA)

Fabio Brum (Brasiilia, Stomvi artist)

prof Adomas Kontautas (Leedu)

prof Massimo Spiga (Itaalia)

Mario Martos Nieto (Hispaania/Saksamaa)

Konkursi peapreemia, hinnalise trompeti andis välja firma Stomvi ning rahalise preemia Tallinna linn ja Eesti Kultuurkapital.

26.04.-05.04.2017 toimunud trompetipäevad on nüüd ajalugu.

Elagu XXIX. rahvusvahelised trompetipäevad, millest loodame väärikat muusikasündmust Eesti Vabariigi 100. juubeliks!

Tänan kõiki esinejaid, kontsertmeistreid, õpetajaid ja kuulajaid.

 

 

Aavo Ots

festivali kunstiline juht

Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Tallinna Puhkpillifestival

Tallinna Puhkpillifestival

Ajaloost tulevikku – pidulikud trompetihelid EV 100 Rahvusvaheline festival ja konkurss “Trompetitalendid Tallinn 2017” toimus 26 03 Festivali programm sisaldab kammermuusikat, oreli - ja trompetimuusika kontserte Tallinna iidsetes kirikutes. Esinevad Aavo Otsa trompetiklassi ansambel ja solistid ning külalissolistid. Festivalil esineb ka ansambel Brass Academy.

Tallinna Puhkpillifestival

www.festivals.ee © 2015 Estonian Music Festivals »