Tallinna talvefestival Tallinna talvefestival Tallinna Talvefestival tuleb heateoalgatusega "Tõsta pilk ja ava süda!" Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas. Festival toob pimedasse veebruarikuusse pisut valgust. ee Tallinna talvefestival
ENG / EST / RUS

Tallinna talvefestival

14.-21. veebr. 2023 Tallinn

Tallinna Talvefestival tuleb heateoalgatusega "Tõsta pilk ja ava süda!" Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas. Festival toob pimedasse veebruarikuusse pisut valgust.

Tallinna talvefestival

Festivalil annavad igal aastal unustamatuid kontserte mitmed suurepärased külalisesinejad välismaalt kõrvuti väljapaistvate ja tunnustatud Eesti muusikutega, kellega PLMF on järjepidevalt koostööd teinud.

 

XVI TALLINNA TALVEFESTIVAL “TÕSTA PILK JA AVA SÜDA” 14.02-21.02.2023

Selle aasta festival on juubelihõnguline - MUUSIKUTE FOND PLMF TÄHISTAB OMA 20. AASTAPÄEVA suurejoonelise galaga Estonia Kontserdisaalis koostöös Tallinna Muusika- ja Balletikooli sümfooniaorkestriga, mida juhatab dirigent Jaan Ots.

Festival on aastaid toonud pimedasse veebruarikuusse valgust ja rõõmu ning ootab kontserdipublikut Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majja, Tallinna Raekotta, Rootsi-Mihkli kirikusse ja Estonia Kontserdisaali!

Kontsertidel esineb muljetavaldav arv Eesti tippsoliste, aga ka väliskülalised Itaaliast ja Lõuna-Koreast.
Kavas on nii kammermuusika- kui ka orkestri- ja kooriteosed. Festival teeb kummarduse maestro Jaan Räätsale ning mitmetes kavades kõlab tema looming.

Rõõmustame linnaelanikke ja külalisi juba traditsiooniliselt vaba sissepääsuga kontserdiga NOORD TALENDID SÕBRAPÄEVAL Rootsi-Mihkli kirikus, kus esinevad Tallinnas tegutsevate muusikakoolide noored anded.

Kõrvuti festivaliga toimub noorteprogrammi raames loeng-kontsert JAAN RÄÄTS KUI KULTUURIKORRALDAJA, mida juhib helilooja tütar Eliisa Rääts.

Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas ja PLMF on selleks loonud heateoalgatuse motoga “TÕSTA PILK JA AVA SÜDA”.
2023. aasta kampaania kogub vahendeid EESTI VÄHILIIDULE liikuva kompuutertomograafi ostmiseks.
PLMF eraldab selleks 20% festivali piletitulust ning kutsume häid inimesi ja organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka annetama:
MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank, märgusõnaga „Tõsta pilk ja ava süda“.

 

FESTIVALI KAVA

Rootsi-Mihkli kirik
14.02 kell 15
NOORED TALENDID SÕBRAPÄEVAL
Tallinna Muusikakooli, Nõmme Muusikakooli ja Lasnamäe Muusikakooli noored anded
Kavas nii eesti kui ka maailma heliloojate looming
Vaba sissepääs

 

Mustpeade Maja
15.02 kell 18
Klaveriduod Kai Ratassepp ja Mati Mikalai ning Nataly Sakkos ja Toivo Peäske
Kavas: Jaan Räätsa “24 marginaali” ja “Mängud”

 

Tallinna Raekoda
18.02 kell 18
MUUSIKASILLAD
Na Kyubo (bass, Lõuna-Korea, rahvusvahelise T.O.S.C.A noorte ooperilauljate konkursi võitja), Yesol Park (sopran, Lõuna-Korea), Massimiliano Viapiano (bariton, Itaalia), Piia Paemurru (klaver)
Kavas romansid ja aariad

 

Estonia Kontserdisaal
19.02 kell 17
MUUSIKUTE FONDI PLMF 20. AASTAPÄEVA GALA
Kunstiline juht sopran Pille Lill
Pianistid Irina Zahharenkova ja Ralf Taal, viiuldajad Anna-Liisa Bezrodny, Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit, sopranid Maria Veretenina, Kristina Vähi ja Marion Melnik, metsosopranid Kadi Jürgens ja Annaliisa Pillak, Oliver Kuusik (tenor), Aare Saal (bariton), Pavlo Balakin (bass), Tiia Tenno (orel), Virgo Veldi (saksofon), Neeme Ots (trompet), duo Andreas Lend ja Allan Jakobi, Tallinna Muusika- ja Balletikooli sümfooniaorkester, dirigent Jaan Ots
Kavas: Rossini, Šostakovitš, Kálmán, Rääts, Pärt jt

 

Tallinna Raekoda
21.02 kell 18
Keelpillikvartett Prezioso koosseisus Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola) ja Andreas Lend (tšello)
Kavas: Rääts, Pärt, Mägi, Tüür jt

 

 

Festivali toetajad ja koostööpartnerid: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Tallinna Muusika- ja Balletikool, Tallinna Filharmoonia, Mustpeade maja, Tallinna Raekoda, Tallinna Muusikakool, Nõmme Muusikakool, Lasnamäe Muusikakool, Rootsi-Mihkli kirik, Eesti Kontsert, Itaalia Suursaatkond Eestis, Metaprint, Selver, Kaubamaja, Nordic Hotel Forum, Shishi, BLRT Grupp, Telegraaf jt.

Festivali korraldaja: Muusikute fond PLMF
E-post:
Koduleht: www.plmf.ee

September 2023
ETKNRLP
    123
45678910
1112131415 16 17
18192021222324
252627282930 
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Tallinna talvefestival

Tallinna talvefestival

Festivalil annavad igal aastal unustamatuid kontserte mitmed suurepärased külalisesinejad välismaalt kõrvuti väljapaistvate ja tunnustatud Eesti muusikutega, kellega PLMF on järjepidevalt koostööd teinud XVI TALLINNA TALVEFESTIVAL “TÕSTA PILK JA AVA SÜDA” 14 Tallinna Talvefestival tuleb heateoalgatusega "Tõsta pilk ja ava süda!" Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas. Festival toob pimedasse veebruarikuusse pisut valgust.

Tallinna talvefestival

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »