Rahvusvaheline Orelifestival Rahvusvaheline Orelifestival Tegemist on orelifestivaliga mis kolis augustist jaanuari. Festivali korraldab Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing Rahvusvaheline Orelifestival
ENG / EST / RUS

Rahvusvaheline Orelifestival

1.-6. jaan. 2022 Tallinn, Niguliste kirik

Tegemist on orelifestivaliga mis kolis augustist jaanuari.

Rahvusvaheline Orelifestival
Rahvusvaheline Orelifestival

Festivali korraldab Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing
Kunstiline juht prof. Andres Uibo

Rahvusvaheline Orelifestival
Rahvusvaheline Orelifestival
Tallinna XXXV Rahvusvaheline Orelifestival toimub 1.-6. jaanuar 2022. Kõik kontserdid toimuvad Niguliste Muuseum-Kontserdisaalis, kus asub meie väärtuslikum osa keskaegsest kunstist, imeline orel ja jõuluaja traditsiooniline Shishi küünlasäras jõulupuu.
Avakontsert toimub 1. jaanuaril kell 16.00 ning kavas on lauluklassika kuldvara- Cesar Franck - "Panis angelicus", W.A. Mozart - "Ave verum" ning Andres Uibo "Ave Maria".
Põhiteosena kõlab aga J.S. Bachi "Talupojakantaat". Ehkki Bach ei kirjutanud ühtegi ooperit, on see teos väga lähedal ooperile kui ¾anrile. Teos on täis huumorit, lustlikke talupoja mänge ja -laule. Ülihästi imiteerib Bach siin maaelu ja nõnda tõestab meister oma suurust ka ilmaliku muusika vallas.
Selle teose pühendame kõigile neile, kes on otsustanud või otsustamas kolida elama maale, tõelise elu juurde, kus olemine ei ole mitte virtuaalne, vaid tegelik. Loodan, et selle teose kuulmise järel mõtleb nii mõnigi elust maal. Ja see oleks tore! Siis on see teos täitnud oma rohepöörde eesmärgi.
 
Loomulikult kõlab ka pillide kuningas - tema majesteet OREL ja seda prof. Andres Uibo sõrmede all, kes tähistas 10. detsembril 2021 neljakümne aasta möödumist oreli valmimisest ja ühtlasi oma 40. organisti-aastat selles Tallinna kirikus.
 
Festival jätkub alates 2. jaanuarist igapäevaste oreli kolmveerand-tundidega kell 16. Üle astuvad prof. Andres Uibo, Toomas Trass, Brigitta-Selestine Petropavlova ja Hei Ching Lang (Hong-Kong).
 
3. jaanuaril kell 19 astuvad Antoniuse kabelis, kus asub kuulus Bernt Notke "Surmatants", üles Andres Mustonen (viiul) ja Ivo Sillamaa (klavessiin).. Kavas Bach ja Biber.
5. jaanuaril kell 19 astub Antoniuse kabelis üles keelpillikvartett ajastu instrumentidel. Solistiks Lembit Orgse (klavessiin). Kõlab Mozart, Haydn ja Bach.
 
6. jaanuari kell 17 on aga festivali lõppkontsert, millega tähistame kolmekuningapäeva, 40 aastat praegust orelit Nigulistes ja 40 aastat Andres Uibo organisti ametit samas. Ühtlasi jätame hüvasti praeguse Nigulistega, sest kohe on seal algamas suur remont. Niguliste saab torni vaateplatvormile viiva lifti, palju uut näituseruumi jne. Taas avab Niguliste oma uksed külastajatele novembris 2022.
 
 
Festivali kunstiline juht ja kava koostaja on prof. Andres Uibo
 
Piletid on soodsad ja neid saab Piletilevist või enne kontserdi algust kohapeal!
 
KOHTUMISENI NIGULISTES!
 
Kuni 9.jaanuarini on ülal ka Margus Elizarovi fotonäitus Suure-Jaani Muusikafestivalist.
Festivali korraldab Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing
Mai 2023
ETKNRLP
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031     
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Rahvusvaheline Orelifestival

Rahvusvaheline Orelifestival

Festivali korraldab Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing Kunstiline juht prof Andres Uibo es1 = 'mailto:andr'; es2 = '5;s.uibo@eamt Tegemist on orelifestivaliga mis kolis augustist jaanuari.

Rahvusvaheline Orelifestival

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »