Birgitta festival Birgitta festival Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Lähiriikide ainus muusikateatri festival on Tallinna tunnusfestival, mis toimub igal aastal augustis Pirita kloostri varemete vahele ehitatud ooperimajas. write(' '+ts1+ts2+ts3+' '); dagm[no-Smpam)ar.reinolt@gmail.com Birgitta festival
ENG / EST / RUS

Birgitta festival

4.-13. augustil 2023 Tallinn, Pirita

Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Lähiriikide ainus muusikateatri festival on Tallinna tunnusfestival, mis toimub igal aastal augustis Pirita kloostri varemete vahele ehitatud ooperimajas.

Birgitta festival

http://www.filharmoonia.ee/birgitta 
Toimumiskoht: Pirita klooster
Festivali korraldaja: Tallinna Filharmoonia
www.filharmoonia.ee

Birgitta festival sai alguse 2005. aastal Eri Klasi eestvedamisel, kelle kunstilisel juhtimisel arenes see Tallinna igasuviseks muusikaliseks tippsündmuseks.
F
estivali kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

Birgitta festivali avab Timo Steineri uudisteos “Crisis”

 

4.-13. augustini 2023a. toimub taas kõigi muusikateatri austajate rõõmuks Birgitta festival. Tänavune festival toob publiku ette ühe uudisteose, tunnustatud suurlavastuse, maailmaklassikat ning kodumaised levimuusika legendid. Festivali kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

 

Birgitta festivali avab Timo Steineri koomiline ooper “Crisis”, mida esitatakse kahel korral. See on mõtlemapaneva lõpuga lugu väikese inimese isiklikust kriisist suures maailmas, mis paneb vaataja arutlema elus oluliste asjade üle. Ooperi lavastajaks on Veiko Tubin ning dirigent ja muusikajuht Tõnu Kaljuste, stsenograafia loob Kristjan Suits.

Teiseks eriliseks sündmuseks on kammerooper, mida näeb Birgitta festivali raames Theatrumi saalis, Vene tn 14 Vanalinnas. “Halastus” on helilooja James MacMillani ühevaatuseline ja väga huvitava helikeelega ooper, mille lavastab Lembit Peterson ja dirigent ning muusikajuht James MacMillan. Tegemist on oma põlvkonna silmapaistvaima heliloojaga, MacMillan on üks enimmängitud autor ja rahvusvaheliselt hinnatud dirigent, kelle loomingu keskpunktis on vaimulik temaatika. “Halastus” on saanud ainest piibli Saara ja Aabrahami loost.

Ühel augustiõhtul jõuab Birgitta lavale ka Vanemuise teatri suurejooneline lavastus “Tristan ja Isolde”. Armastusest, reetmisest ja suurtes tunnetest tulvil lugu on Richard Wagneri üks tuntumaid teoseid. Etenduse muusikajuht ja dirigent on Risto Joost ning lavastaja Liis Kolle. 

Birgitta festival teeb kummarduse varalahkunud levimuusika legendidele. Mälestuskontsert “Lennelda priiks” on auavaldus muusik Riho Sibulale ning teistele Ultima Thule liikmetele, keda enam meie seas ei ole. Tol õhtul astuvad koos Ultima Thulega Pirital lavale mitmed palavalt armastatud Eesti artistid. 

Birgitta festivali lõpetab Beethoven 9. sümfoonia “Ood rõõmule", kui kummardus rahule ja harmooniale. Teos tuleb ettekandele ERSO, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Läti raadio koori esituses ja dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel.

Tänavust festivali kommenteerib kunstilne juht Tõnu Kaljuste: “Kui lugeda tänavuse festivali programmi pealkirju, saame tulemuseks kriisist rõõmuni. Seega publik, kes koos meiega kulgeb, saab hingetoitu nii mitmestki meistriteosest. Steineri ooper “Crisis”, Wagneri “Tristan ja Isolde”, MacMillani “Halastus”, Ultima Thule “Lennelda priiks” ja Beethoven 9. sümfoonia Ood rõõmule. Kriisist rõõmuni ehk festival kui üks suur muusikaline rännak, mis kestab terve nädala.”

 

Birgitta festivali programm:

 

“Crisis” 4. ja 5. augustil kell 19.00.

“Tristan ja Isolde” 8. augustil kell 18.00.

“Lennelda priiks” 10. augustil kell 19.00.

“Halastus” 11. ja 12. augustil kell 20.00 (Theatrumi saalis, Vene tn 14).

Beethoven 9. sümfoonia “Ood rõõmule" 13. augustil kell 19.00. 

 

 

Piletid: 

 

 

Kontakt

 

Dagmar Reinolt

56488651

 

Mai 2023
ETKNRLP
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031     
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Birgitta festival

Birgitta festival

http://www filharmoonia Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Lähiriikide ainus muusikateatri festival on Tallinna tunnusfestival, mis toimub igal aastal augustis Pirita kloostri varemete vahele ehitatud ooperimajas.

Birgitta festival

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »