Kirikupühad Maarjamaal Kirikupühad Maarjamaal Jõulufestival pakub imelisi muusikaelamusi terve pika jõuluaja, 1. advendist novembri lõpus või detsembri alguses läbi jõulude ja aastavahetuse kuni Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuaris alguses. Järgmine festival toimub 3. detsember 2017 – 7. jaanuar 2018 ee Kirikupühad Maarjamaal
ENG / EST / RUS

Kirikupühad Maarjamaal

3. dets. - 7. jaan. 2018 Tallinn, Tartu, Narva

Jõulufestival pakub imelisi muusikaelamusi terve pika jõuluaja, 1. advendist novembri lõpus või detsembri alguses läbi jõulude ja aastavahetuse kuni Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuaris alguses.
Järgmine festival toimub 3. detsember 2017 – 7. jaanuar 2018

Kirikupühad Maarjamaal
foto: Aive Sarapuu
Kirikupühad Maarjamaal
Kirikupühad Maarjamaal

Corelli Music laiendas oma tuntuks saanud kontserdisarja „Kirikupühad Maarjamaal" 2010. aastal jõulumuusika festivaliks, mis toob kuulajateni kaunist muusikat terve jõuluootuse kuu jooksul.

Festivali korraldab: Corelli Music
kunstiline juht: Mail Sildos

www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic

Kaasaja muusikud vahendavad ajastutruult renessansi ja barokiaja meistrite

loomingut, tuues tänapäeva inimesteni endiste aegade värvi ja jõulumeeleolu. Festival pakub lisaks tipptasemel muusikalistele elamustele ka esteetilisi ja ajaloolisi lisaväärtusi, kontsertidel esinevad nii professionaalsed muusikud kui ka oma muusikuteed alles alustavad noored interpreedid.

AVAKONTSERT. Esimene advent

P, 27.11.16 kell 19 Oleviste kirik, Tallinn

KAVA: "JÄÄOREL"

ESINEJAD: Ulla Krigul (harmoonium), Jaan Sööt (kitarr ja laul), Ann Kuut (tšello)

 

Legendaarse ansambli Jäääär loomingu paremikku kuuluvad hingega lood hingega inimestele põnevas kammerseades kaunil esimese jõuluootuse õhtul.

 

 

JÕULUOOTUS. Kolmas advent

P, 11.12.16 kell 17 Püha Vaimu kirik, Tallinn

KAVA: "Jõuluootuse vasksed helinad" - Gabrieli, Speer, Schütz, Rosenmüller, Bach jt

ESINEJAD: varajaste vaskpuhkpillide ansambel CLANGOR CUPRI:

Indrek Vau, Priit Aimla, Ivar Tillemann, Taavi Kuntu (barokktrompetid), Peeter Margus, Vairis Nartiss (Läti), Aabi Ausma, Valter Jürgenson (barokktromboonid ehk sackbuts)

Kaastegev: Ene Salumäe (orel)

 

Kirikus kõlab üliharva kuuldav renessansi- ja barokiaegne konsordimuusika vanadele vaskpuhkpillidele ja jõululine muusika orelile. Ansambel ERSO, RO Estonia ja Läti parimatest vaskpillimängijatest on just selleks kontserdiks kokku kutsutud, et esitleda erakordselt kaunikõlalist varajaste vasksete puhkpillide muusikat kaheksale mängijale. Kontserdi üks toetajatest on huulikumeister Josef Klier, kelle baroque-sarja huulikuid saavad meie muusikud prooviprotsessi ja esinemise käigus testida ning hinnata.

 

 

MAGNIFICAT. Traditsioonilised aastalõpukontserdid

K, 28.12.16 kell 20 Jaani kirik, Tartu

N, 29.12.16 kell 19 Jaani kirik, Tallinn

KAVA: A. Vivaldi, M.-A. Charpentier, J.S. Bach „Magnificat“

ESINEJAD: Arete Teemets (sopran), vokaalansambel EBORACUM BAROQUE (Suurbritannia), CORELLI BAROKKORKESTER ajastu pillidel, dirigent Chris Parsons (Suurbritannia)

 

Aasta lõpetavad traditsiooniliselt säravad suurvormikontserdid Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes, mis on publikut võlunud juba rohkem kui 10 aastat. Kirikuvõlvide all saab nautida erinevate barokiaja meistrite loodud kaunikõlalist loomingut. „Magnificat“ on kiituselaul nii Kristuse sünnile kui ka jumalaema Neitsi Maarjale. Esmakordselt teevad koostööd Eesti ja Suurbritannia muusikud ning orkestris osalevad EMTA varajase muusika keskuse tudengid.

 

 

LÕPPKONTSERDID. Kolmekuningapäev ja õigeusu jõulud

"Uus täht klassikataevas"

N, 5.01.17 kell 19 Õpetajate maja, Tallinn

E, 9.01.17 kell 18 Hermanni kindlus, Narva

KAVA: "Beatus erit“ - Monteverdi madrigalid IV raamatust ning Tšaikovski, Stravinski, Tšesnokovi ja Sarti õigeusu laulud

ESINEJA: Vokaalansambel nju:Est consort, kunstiline juht Iris Oja (alt)

 

Juba kolmas kord tutuvustavad jõulumuusika festivali lõppkontserdid uut tähte meie klassikataevas. Imelise renessansiaegse muusika kavas helisevad muusikasalongis ja iidses piirikindluses Monteverdi vaimustavad laulud ja õigeusu jõulumuusika, millega astub esmakordselt publiku ette täiesti uus vokaalansambel nju:Est consort. Üks meie tuntumaid vokaalsoliste, endine EFK laulja, Coro Casa da Musica koormeister, Paul Hillieri ansambli Theatre of Voices liige alt Iris Oja on kutsunud endaga koos musitseerima veel viis klassikalise laulukooliga professionaalset Eesti tippansamblisti – sopranid Jaanika Kuusik ja Karoliina Kriis, tenor Toomas Tohert, bariton Rainer Vilu ja bass Ott Kask.

PILETID: Tallinnas 12 € / 10 € *, Tartus 10 € / 8 € *, Narvas 7 € / 5 € *

TOETAJPILETID: 25 €, 35 €, 50 € on suureks abiks festivali korraldamisel, tagavad Corelli muusikute suure tänu ja koha esiridades

 

 

PILETID: eelmüük Piletilevis (www.piletilevi.ee) ja Statoilis, võimalusel tund enne algust kontserdipaikades

* Sooduspiletid: pensionär, õpilane, üliõpilane, õpetaja, puudega inimene ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige

NB! SERK liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus – vaata www.serk.ee

Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe valmistamine bekker.ee

Kirikupühad Maarjamaal

Kirikupühad Maarjamaal

foto: Aive Sarapuu Corelli Music laiendas oma tuntuks saanud kontserdisarja „Kirikupühad Maarjamaal" 2010 aastal jõulumuusika festivaliks, mis toob kuulajateni kaunist muusikat terve jõuluootuse kuu jooksul Jõulufestival pakub imelisi muusikaelamusi terve pika jõuluaja, 1. advendist novembri lõpus või detsembri alguses läbi jõulude ja aastavahetuse kuni Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuaris alguses.Järgmine festival toimub 3. detsember 2017 – 7. jaanuar 2018

Kirikupühad Maarjamaal

www.festivals.ee © 2015 Estonian Music Festivals »