Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar on Baltimaade suurim jazzifestival, mis toimub aastast 1990. Festivali raames toimub üle Eesti poolsada kontserti, lisaks hulk muid muusikaga seotud sündmusi, osa võtavad ligi 20 riigi muusikud. Tallinnas kõlavad kevadise festivali helid üle linna suurtes kontserdisaalides, spetsiaalselt festivali koduks ehitatud Telliskivi Loomelinnaku Punases Majas ja Vaba Lava saalis ning taaskord ka vabas õhus – linnaruumis. Jazzkaar 2017 peaesinejad on viie Grammyga pärjatud maailma esi-jazzilauljatar Dianne Reeves, trummarite trummariks nimetatud legend Steve Gadd, minimalistlikku klaverit, sügavat kontrabassi ja elektroonilisi trumme miksiv briti klubitrio GoGo Penguin, lauljatar-bassist Meshell Ndegeocello ning jazzi R&B, funki ja popiga sulatav fusion jazzi legend Spyro Gyra. Järgmine festivalid toimub 20. -29. aprill 2018. ee/programm/ Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar
ENG / EST / RUS

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar

21.-30. aprillil 2017 Tallinn

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar on Baltimaade suurim jazzifestival, mis toimub aastast 1990. Festivali raames toimub üle Eesti poolsada kontserti, lisaks hulk muid muusikaga seotud sündmusi, osa võtavad ligi 20 riigi muusikud. Tallinnas kõlavad kevadise festivali helid üle linna suurtes kontserdisaalides, spetsiaalselt festivali koduks ehitatud Telliskivi Loomelinnaku Punases Majas ja Vaba Lava saalis ning taaskord ka vabas õhus – linnaruumis.
Jazzkaar 2017 peaesinejad on viie Grammyga pärjatud maailma esi-jazzilauljatar Dianne Reeves, trummarite trummariks nimetatud legend Steve Gadd, minimalistlikku klaverit, sügavat kontrabassi ja elektroonilisi trumme miksiv briti klubitrio GoGo Penguin, lauljatar-bassist Meshell Ndegeocello ning jazzi R&B, funki ja popiga sulatav fusion jazzi legend Spyro Gyra.
Järgmine festivalid toimub 20.-29. aprill 2018.

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar

Festivali korraldaja: Jazzkaare sõprade ühing

www.jazzkaar.ee
Kunstiline juht: Anne Erm

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar
Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar

Pressiteade 20.04.2017

Reedel, 21. aprillil algab 28. rahvusvaheline muusikafestival Jazzkaar, mis kestab 30. aprillini, toob siia muusikuid 22 riigist ning jõuab lisaks Tallinnale 12 paika üle Eesti. Jazzkaare linnaruumiprojekt on juba alustanud ja täna viib jazzirong muusikat Pärnu kohvikutesse, koolidesse, raamatukogusse ja haiglasse. Kolmandat aastat on Jazzkaare koduks Tallinnas Vaba Lava ja Punane Maja Telliskivi Loomelinnakus.

Jazzkaar 2017 peaesinejad on viie Grammyga pärjatud maailma esi-jazzilauljatar Dianne Reeves, trummarite trummariks nimetatud legend Steve Gadd, minimalistlikku klaverit, sügavat kontrabassi ja elektroonilisi trumme miksiv briti klubitrio GoGo Penguin, lauljatar-bassist Meshell Ndegeocello ning jazzi R&B, funki ja popiga sulatav fusion jazzi legend Spyro Gyra.

Eesti artistide uut loomingut kuuleb albumit “Coffee for One” esitlevalt Liisi Koiksonilt, Kristjan Randalu rahvusvaheliselt kollektiivilt Limes Occidentalis, Tõnu Naissoolt, Erki Pärnoja : Efterglow-lt, Maria Faustilt koos taani lauljatar Kira Skoviga, Siiri Sisaskilt, Estrada Orchestralt ja teistelt.

Rütmika tantsulise alatooniga minimalistlikku klaverimuusikat toob Saksa-Sveitsi duo Grandbrothers.

Idamaised mustrid segunevad jazziga Armeenia päritolu pianisti Tigran Hamasyani loomingus. Palestiina rütme miksib oudivirtuoos Adnan Joubrani kvintett. Tantsulist meeleolu loovad GoGo Penguin, I Wear* Experiment (Eesti), Kenton Slash Demon (Taani), Yussef Kamaal (UK), Estrada Orchestra (Eesti), Yemen Blues (Iisrael) ja Iyeoka (Nigeeria-USA).

Erilise projektina tähistab Jazzkaar 50 aasta möödumist 1967. aastal Eesti ja Nõukogude muusikaelus märgiliseks kujunenud rahvusvahelisest jazzifestivalist Tallinn-67. Eraldi galakontsert on pühendatud maailma mõjukaima jazzilaulja Ella Fitzgeraldi 100. sünniaastapäevale.

23. aprillil ootab kuulajaid päev täis tasuta kontserte ja tegevusi Telliskivi Loomelinnakus. Kavast leiab ägedaid pereduosid, põnevaid improkoosseise, nooruslikku energiat, helimõtisklusi ja täiesti uusi projekte. Kodufonoteeki annab täiendust jazziplaatide turg ning keha saab virgutada Charles Lloydi nimelisel vabavisete võistlusel ning Kalamaja Pinksiklubi korraldatud pinksiturniiril. Hommikut alustavad traditsiooniline linnulauluekskursioon ja jooga.  

Juba kaheksandat korda toob Jazzkaare Linnaruumiprojekt muusika kontserdisaalidest välja. Sel korral üllatatakse 17. - 30. aprillini linlasi üle 100 aktsiooniga. Jazz kõlab tänavatel, trammis, akendel, lennujaamas ja sadamas. Samuti sõidab Linnaruumiprojekt jazzmuusikat täis rongiga pealinnast välja Harjumaale, Tartusse, Viljandisse ja Pärnusse. Meeleolukaid jazzielamusi pakuvad noored muusikud, tantsijad ja kunstnikud. Teisipäeval viib jazzirong muusikat Pärnu kohvikutesse, koolidesse, raamatukogusse ja haiglasse. tähelepanu Pärnus, kolmapäeval haarab jazz Tartu.

 

Keskkonnamõju vähendamiseks on Eestis esimest korda sisefestivalil kasutusel panditopsid, mille esmakordsel ostmisel makstud pandiraha saab külastaja topsi tagastamisel tagasi. Juba kolmandat aastat lähevad kõik festivali jäätmed sorteerimisse ja taaskasutusse. 

Uus on ka Jazzkaare telefoniäpp, kust näeb kogu programmi, ajakava, artistide tutvustusi ja kontserdipaikade infot ning saab koostada meeliskontsertidest oma kava. Äpp töötab nii Androidi- kui ka Apple'i seadmetel.

26. aprillil selguvad 11. jazziauhindade võitjad. Danske jazziauhind, Noore jazzitalendi auhind, Jazziedendaja auhind ja Aasta jazzansambli auhind antakse välja Steve Gaddi kontserdi eel.

Taas toimub festivalil ka vestluste sari Jazz Talks, mis on kohtumispaigaks jazzifestivalide eestvedajate, välisajakirjanike ning meie oma muusikute, ajakirjanike, kultuurikorraldajate, toetajate ja melomaanide jaoks. Seekord on vestlus legendaarse festivali Tallinn-67 mõjust praegusele Eesti jazzile, artistide manageerimisest ja lahatakse ka muusikaajakirjanduse olemuse üle.

Jazzkaar 2017 arvudes

  • Tallinnas toimub üle 70 kontserdi
  • Festivali kontserdid toimuvad veel 12 paigas üle Eesti: Tartus, Pärnus, Viljandis, Türil, Narvas, Elvas, Otepääl, Saksu, Kõltsus, Rakveres, Raplas ja Haapsalus.
  • Traditsiooniliselt toimub Viljandis 6 kontserdiga minifestival Jazzkaareke
  • 23. aprillil toimub hommikust õhtuni festivali tasuta kontsertide päev, toimub 17 üritust, kus muuhulgas astuvad üles Kadri Voorand, Liisi Koikson, Lenna Kuurmaa jpt.
  • Festivali korraldamisega on seotud 150 vabatahtlikku

Festivali ja alamprojektide programmid

http://www.jazzkaar.ee/programm/

 

 

EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe valmistamine bekker.ee

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar

Festivali korraldaja: Jazzkaare sõprade ühing es1 = 'mailto:in&'; es2 = '#x66;o@jazzkaar.e'; es3 = 'e'; ts1 = 'info@jazzka'; ts2 = 'ar ee'; document Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar on Baltimaade suurim jazzifestival, mis toimub aastast 1990. Festivali raames toimub üle Eesti poolsada kontserti, lisaks hulk muid muusikaga seotud sündmusi, osa võtavad ligi 20 riigi muusikud. Tallinnas kõlavad kevadise festivali helid üle linna suurtes kontserdisaalides, spetsiaalselt festivali koduks ehitatud Telliskivi Loomelinnaku Punases Majas ja Vaba Lava saalis ning taaskord ka vabas õhus – linnaruumis. Jazzkaar 2017 peaesinejad on viie Grammyga pärjatud maailma esi-jazzilauljatar Dianne Reeves, trummarite trummariks nimetatud legend Steve Gadd, minimalistlikku klaverit, sügavat kontrabassi ja elektroonilisi trumme miksiv briti klubitrio GoGo Penguin, lauljatar-bassist Meshell Ndegeocello ning jazzi R&B, funki ja popiga sulatav fusion jazzi legend Spyro Gyra.Järgmine festivalid toimub 20.-29. aprill 2018.

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar

www.festivals.ee © 2015 Estonian Music Festivals »