Värske heli festival ''Sügisfestival'' Värske heli festival ''Sügisfestival'' Traditsiooni kohaselt toob Sügisfest nii kaugemaid kui ka lähemaid külalisi. Kavas on elektroakustiline muusika, noorte eesti komponistide looming, uus klassika, vabaimpro ja etno sümbioos, meistriklassid ja loengud jpm Põnevaks teevad selle festivali kindlasti just kõik väga eriilmelised projektid. On tavapärasemaid formaate, mida publik teab ja oskab oodata ja mida jätkuvalt pakume, aga on ka täitsa uut ja värsket. ee Värske heli festival ''Sügisfestival''
ENG / EST / RUS

Värske heli festival ''Sügisfestival''

7.-12. okt. 2017 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Traditsiooni kohaselt toob Sügisfest nii kaugemaid kui ka lähemaid külalisi. Kavas on elektroakustiline muusika, noorte eesti komponistide looming, uus klassika, vabaimpro ja etno sümbioos, meistriklassid ja loengud jpm Põnevaks teevad selle festivali kindlasti just kõik väga eriilmelised projektid. On tavapärasemaid formaate, mida publik teab ja oskab oodata ja mida jätkuvalt pakume, aga on ka täitsa uut ja värsket.

Värske heli festival ''Sügisfestival''
Värske heli festival ''Sügisfestival''

 7.-12. oktoobrini 2017a. leiab aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) uue muusika festival SügisFest, mis on tänavu erakordselt mitmekülgne, pakkudes kuulajale läbilõiget Eesti ainsa muusikakõrgkkooli tööst. Festival avatakse suurejooneliselt sümfooniaorkestri kontserdiga Estonia Kontserdisaalis ning lõpetatakse Tõnu Kaljuste eestvedamisel ooperiõhtuga. Eriliseks muudab festivali tõik, et kõikidele kontsertidele on sissepääs tasuta.

 

EMTA annab juba 18. korda omapoolse panuse, et muuta värviline sügis veelgi põnevamaks - kõikidel muusikahuvilistel avaneb võimalus seada sammud nii Estonia kontserdisaali kui ka EMTA saalide poole, et saada osa muusikamaailma värsketest tuultest. On ju SügisFesti märksõnadeks piireületav koostöö ning värsked helid!

 

SügisFesti pidulik avaõhtu 7. oktoobril Estonia kontserdisaalis ühendab endas nii uudisteose esmaesituse kui ka uue muusika klassikasse kuuluva loomingu, laval on EMTA sümfooniaorkester, tšellist Valle-Rasmus Roots ja dirigent Paul Mägi.

 

Festivalil astub üles ka eesti nüüdismuusikamaastiku tipptegija Ansambel U: koos muusikatudengitega. Samuti saab kuulda kodu- ja välismaiste autorite uue muusika klassikasse kuuluvaid teoseid keel-, puhk-, löökpillide ning klaveri- ja lauluosakondade üliõpilaste esituses. Lisaks saab olla tunnistajaks maailmaesiettekannetele ja LoLa tehnoloogia presentatsioonile ning näha, mis juhtub siis, kui jõud ühendavad tants ja muusika.

 

Festivali lõpuakordiks on aga suurejooneline ooperiõhtu 12. oktoobril: ettekandele tuleb Dominy Clementsi kaasaegne lavateos “Der nordische Baer”, mille dirigent Tõnu Kaljuste on ristinud loeng-ooperiks. See Karl Ernst von Baeri elust ja tegemistest jutustav teos on loodud teadlase 225. sünniaastapäeva puhul ning esiettekanne ja siiani ainus esitus toimus käesoleva aasta kevadel.


Festivali programm:

7.10 kl 19 / Estonia kontserdisaal
Avakontsert
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, Valle-Rasmus Roots (tšello)
Dirigent Paul Mägi
Kavas F. Shields (esiettekanne), D. Šostakovitš

8.10 kl 19 / EMTA kammersaal
Johnson, Tom
Ansambel U: ja EMTA Uue Muusika Ansambel
Kavas T. Johnson

 

9.10 kl 19 / EMTA kammersaal
Fookuses on tudengid
Esinevad keelpilli-, klaveri-, laulu- ja puhkpilliosakonna üliõpilased
Kavas G. Ligeti, S. Reich, A. Ouzounoff, L. Sumera jt

 

10.10 kl 19 / EMTA kammersaal
Kompa esitleb: “Under the Net”
LoLa tehnoloogia, muusikud Tallinnas ja Aarhusis (Taani)
Kavas G. Albini (esiettekanne), A. Kruusmaa, E. Leppik (esiettekanne), G. Raidma

 

11.10 kl 19 / EMTA ooperistuudio
Perfomance “Sulam”
TÜ VKA tantsukunsti üliõpilased (juhendaja Merle Saarva) ning EMTA muusikatudengid

 

12.10 kl 19 / EMTA kammersaal
“Der nordische Baer”
Ooperi libreto ja muusika Dominy Clements
Osades Benjamin Kirk (Baer), Veiko Tubin (Baer), Annika Lõhmus (Auguste), Endrik Üksvärav (Nikitin), Rainer Vilu (Schultz)
EMTA sinfonietta ja koor
Koormeister Mai Simson, repetiitor Kristiina Kermes, tõlge Ann Kuslap
Loenglavastus Marko Matvere
Dirigent Tõnu Kaljuste

 

Kõikidele festivali sündmustele on sissepääs tasuta.

Lisainfo ema.edu.ee

Veebruar 2018
ETKNRLP
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 1415161718
19202122232425
262728    
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Värske heli festival ''Sügisfestival''

Värske heli festival ''Sügisfestival''

7 -12 Traditsiooni kohaselt toob Sügisfest nii kaugemaid kui ka lähemaid külalisi. Kavas on elektroakustiline muusika, noorte eesti komponistide looming, uus klassika, vabaimpro ja etno sümbioos, meistriklassid ja loengud jpm Põnevaks teevad selle festivali kindlasti just kõik väga eriilmelised projektid. On tavapärasemaid formaate, mida publik teab ja oskab oodata ja mida jätkuvalt pakume, aga on ka täitsa uut ja värsket.

Värske heli festival ''Sügisfestival''

www.festivals.ee © 2015 Estonian Music Festivals »