Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide kodulehele! Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide Ootame Teid külastama Eesti muusikafestivale! Villu Veski MTÜ Eesti Muusikafestivalid juhatuse liige Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide kodulehele!
ENG / EST / RUS

Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide kodulehele!

Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide kodulehele!

Eesti Muusikafestivalide juhatuse liikmed:

 

Mari-Liis Rebane (esimees, Eesti Heliloojate Liit)
Kadri Kiis (aseesimees, OÜ ERP)

Villu Veski (Eesti Saarte Kultuuriühendus)

Imbi Tarum (Eesti Klavessiinisõprade tsunft)

Marko Lõhmus (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia)

 

Miks astuda MTÜ Eesti Muusikafestivalide liikmeks?

 

MTÜ Eesti Muusikafestivalide liikmete info on alati leitav eesti, vene ja inglise keeles meie kodulehel: www.festivals.ee

 

  Eesti Muusikafestivalidel on tihe koostöö Kultuuriministeeriumiga, samuti hoiame oma liikmed kursis programmide ja taotluste tähtaegadega.

 

  Jagame oma liikmetele infot koolitustest, mis toimuvad nii Eestis kui ka mujal Euroopas.

 

  Meie liikmesfestivalid on leitavad mitte ainult uutele artistidele,vaid ka koostööpakkumistele teistelt (peamiselt Euroopa) festivalidelt, kes saadavad oma ideid ja esinemispakkumisi otse meie festivalide korraldajatele.

 

 Kuidas astuda MTÜ Eesti Muusikafestivalide liikmeks?

 

Liikmeks astuda soovijatel palume esitada vabas vormis avaldus, kus oleks kirjas festivali nimi, äriregistri andmed (aadress, registrikood), mõned laused festivali tutvustamiseks: kaua on festival eelnevalt toimunud, kes on esinenud, kuna on plaanis korraldada järgmine festival, kes on kunstiline juht ja festivali kodulehe aadress (kui on) ning väga oluline on ka kontaktinfo, mida võime avalikustada oma kodulehel.

Festivali lähenedes on MTÜ Eesti Muusikafestivalid üks info jagajatest ja meilt küsitakse nii piletiinfot, transporti jpm.

Avaldus palun digiallkirjastada ja saata:

 

Juhatus vaatab paari päeva jooksul avalduse üle ja kinnitab.

Sisseastumistasu on 64€ (ühekordne) ja aastamaks on 64€ (iga aastane).

 

Mida tähendab “muusikafestival”?

 

   14. sajandil kasutati sõna "festival" algselt omadussõnana, kus väljend "festival dai" tähistas usupüha, eesti keeles ehk “pidulik päev”. Nimisõnana kasutati esmakordselt 1589 kui "Festifall”.
Termin "pidu" läks kasutusse ka ilmalikus kõnepruugis “suurema pidusöögi” sünonüümina. Sõna “festival” viitas ajaloos kõige sagedamini religioossete festivalide, mitte filmi- või kunstifestivaldele. Hispaaniakeelne sõna “fiesta” tähistas samuti kogukonna religioosset püha või au pühakut.

Sajandite pikkusele ajaloole vastu pidades on tänaseks elujõulisena püsima jäänud ja sageli hiiglaslikud globaalsed mõõtmed võtnud just muusikafestivalide traditsioon, olles ühtekuuluvustunde tugevdaja, ülistades ennekõike inimese loovustunnet.

Tänapäeval tähistab sõna “Music Festival” automaatselt ka globaalse meelelahutustööstuse, turismi- ja majanduselu elavdamist.

Täna hetkel, kui maailma stabiilsus on kõikuma löönud, on muusikafestivalid andmas taaskord abikätt inimkonnale oma indentiteedi ja ühtekuuluvustunde taasleidmisel ja tugevdamisel. Festivalilavalt saab kuulda kunstnike ausat sõnumit, mis taasühendab vaatamata usutunnistusele, või selle puudumisele, poliitilisele kuuluvusele või selle puudumisele. Festivalid on täna traditsioonide kandjad, kohtumispaigad ja elamustepakkujad, ilma milleta oleks elu raske ette kujutada.

Suur rõõm on tõdeda, et väikeses kultuurriigis, Eestis, toimub kõige rohkem muusikafestivale ühe inimese kohta aastas, nii võib Eestit õigustatult nimetada ka  Festivalidemaaks (EstlandFestland).

Eesti muusikafestivale ühendav katusorganisatsioon Eesti Muusikafestivalid  MTÜ (EMF) asutati 2002 ja liitus samal aastal ka Euroopa MuusikaFestivalide Assotsiatsiooniga (EFA) – EMF-i liikmeteks 35 festivalide korraldajat ja katusorganisatsiooni eesmärkideks on:

  • ühendada Eestis toimuvaid muusikafestivale, saavutamaks nende kõrget kunstilist kvaliteeti
  • esindada liikmesfestivalide huve riigi kultuuripoliitikas
  • koordineerida festivalikalendrit
  • koguda ja levitada teavet festivalidest nii Eestis kui rahvusvaheliselt, ühiselt läbi viia marketingiüritusi
  • toetada festivalide koostööd, ühisproduktsioone

Loodame, et leiate meie koduleheküljelt Teile huvipakkuvaid muusikasündmusi.

 

Ootame Teid külastama Eesti muusikafestivale!

 

Villu Veski

MTÜ Eesti Muusikafestivalid juhatuse liige

 

Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide kodulehele!
Juuni 2024
ETKNRLP
     12
3456789
10 11 12 13141516
17181920212223
24 25 26 27 282930
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695

Kodulehe tegemine aara.ee

Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide

Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide

Eesti Muusikafestivalide juhatuse liikmed: Mari-Liis Rebane (esimees, Eesti Heliloojate Liit) Kadri Kiis (aseesimees, OÜ ERP) Villu Veski (Eesti Saarte Kultuuriühendus) Imbi Tarum (Eesti Klavessiinisõprade tsunft) Marko Lõhmus (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) Miks astuda MTÜ Eesti Muusikafestivalide liikmeks? MTÜ Eesti Muusikafestivalide liikmete info on alati leitav eesti, vene ja inglise keeles meie kodulehel: www festivals

Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide kodulehele!

www.festivals.ee © 2024 Estonian Music Festivals »