Õigeusu vaimuliku muusika festival ''Credo'' Õigeusu vaimuliku muusika festival Rahvusvaheline õigeusu vaimuliku muusika festival CREDO toimub Eestis 1994. aastast. Festivali looja ja eestvedaja on Zoja Tumanova-Rodman. Festivali toimumise aeg on seotud Jumalasünnitaja sündimise tähtpäevaga (21. september). Festivali eesmärgiks on õigeusu kultuuripärandi uurimine, säilitamine ja propageerimine. Kaheksateist aasta vältel on Eesti publikule tutvustatud muusikakultuuri pärle varakristluse ajast nüüdisaja vaimuliku muusika tippteosteni. Festivalil on esinenud hiilgavad koorikollektiivid Eestist, Venemaalt, Lätist, Poolast, Rumeeniast, Rootsist ja Gruusiast. Tuntuimad nendest on Gruusia Akadeemiline rahvalaulu ansambel RUSTAVI, kunstiline juht Anzor Ergomaishvili; Moskva Patriarhaadi koor Anatoli Grindenko juhatusel; Moskva ja Kogu Venemaa Patriarhi Aleksius II Sinodaalresidentsi meeskoor, koorijuht Georgi Safonov, Eesti Raadio segakoor, Vanamuusikaansambel HORTUS MUSICUS, kunstiline juht Andres Mustonen jt. Püüdes äratada noortes huvi ajastute väärtuste vastu, on alati kutsutud osalema festivalil ka laste ja noorte koore, andes noortele võimaluse esineda tõeliste meistrite kõrval. 10 Tallinna Kaarli kirik Kontsert Ave Maria Ansambel Campanelli , solist Liliia Palinkasch (laul, Ukraina) Õigeusu vaimuliku muusika festival ''Credo''
ENG / EST / RUS

Õigeusu vaimuliku muusika festival ''Credo''

5.-23. okt. 2022 Tallinn

Rahvusvaheline õigeusu vaimuliku muusika festival CREDO toimub Eestis 1994. aastast. Festivali looja ja eestvedaja on Zoja Tumanova-Rodman. Festivali toimumise aeg on seotud Jumalasünnitaja sündimise tähtpäevaga (21.september).Festivali eesmärgiks on õigeusu kultuuripärandi uurimine, säilitamine ja propageerimine.

Kaheksateist aasta vältel on Eesti publikule tutvustatud muusikakultuuri pärle varakristluse ajast nüüdisaja vaimuliku muusika tippteosteni. Festivalil on esinenud hiilgavad koorikollektiivid Eestist, Venemaalt, Lätist, Poolast, Rumeeniast, Rootsist ja Gruusiast. Tuntuimad nendest on Gruusia Akadeemiline rahvalaulu ansambel RUSTAVI, kunstiline juht Anzor Ergomaishvili; Moskva Patriarhaadi koor Anatoli Grindenko juhatusel; Moskva ja Kogu Venemaa Patriarhi Aleksius II Sinodaalresidentsi meeskoor, koorijuht Georgi Safonov, Eesti Raadio segakoor, Vanamuusikaansambel HORTUS MUSICUS, kunstiline juht Andres Mustonen jt. Püüdes äratada noortes huvi ajastute väärtuste vastu, on alati kutsutud osalema festivalil ka laste ja noorte koore, andes noortele võimaluse esineda tõeliste meistrite kõrval.

Õigeusu vaimuliku muusika festival ''Credo''
Foto: Basian

Korraldaja: Credo Festivalid
Web: www.festivalcredo.com

FESTIVAL 2022:

5.10. Tartu Pauluse kirik

6.10. Tallinna Kaarli kirik

Gruusia Rahvalauluansambel Basiani, kunstiline juht- Giorgi Donadze

 

15.10 Tallinna Jaani kirik

Rootsi vaimulikumuusika kontsert

 

 

16.10 Loksa Püha Neitsi Maarja kirik

Kadri Ploompuu ja Oksana Sinkova

 

 

16.10 kell 14.00 Tallinna Kaarli kirik

Vaimulikumuusika kontsert

Tallinna Jumalaema Kiiretikuulja ikooni kirikukoor ja Kaarli kiriku kammerkoor Canorus

15.10 Kohtla-jarve kultuurikekus

 16.10 Maardu kultuurikeskus

Lastekooride kontsertid

 

23.10 Tallinna Kaarli kirik

Kontsert Ave Maria Ansambel Campanelli , solist Liliia Palinkasch (laul, Ukraina)

September 2023
ETKNRLP
    123
45678910
1112131415 16 17
18192021222324
252627282930 
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Õigeusu vaimuliku muusika festival

Õigeusu vaimuliku muusika festival

Foto: Basian Korraldaja: Credo Festivalid Web: www festivalcredo Rahvusvaheline õigeusu vaimuliku muusika festival CREDO toimub Eestis 1994. aastast. Festivali looja ja eestvedaja on Zoja Tumanova-Rodman. Festivali toimumise aeg on seotud Jumalasünnitaja sündimise tähtpäevaga (21.september).Festivali eesmärgiks on õigeusu kultuuripärandi uurimine, säilitamine ja propageerimine.Kaheksateist aasta vältel on Eesti publikule tutvustatud muusikakultuuri pärle varakristluse ajast nüüdisaja vaimuliku muusika tippteosteni. Festivalil on esinenud hiilgavad koorikollektiivid Eestist, Venemaalt, Lätist, Poolast, Rumeeniast, Rootsist ja Gruusiast. Tuntuimad nendest on Gruusia Akadeemiline rahvalaulu ansambel RUSTAVI, kunstiline juht Anzor Ergomaishvili; Moskva Patriarhaadi koor Anatoli Grindenko juhatusel; Moskva ja Kogu Venemaa Patriarhi Aleksius II Sinodaalresidentsi meeskoor, koorijuht Georgi Safonov, Eesti Raadio segakoor, Vanamuusikaansambel HORTUS MUSICUS, kunstiline juht Andres Mustonen jt. Püüdes äratada noortes huvi ajastute väärtuste vastu, on alati kutsutud osalema festivalil ka laste ja noorte koore, andes noortele võimaluse esineda tõeliste meistrite kõrval.

Õigeusu vaimuliku muusika festival ''Credo''

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »