Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest arenes välja 1996. aastal loodud Klaudia Taevi nim. rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist, mis on ka praegu festivali peamisi sündmusi. Konkursi ¾ürii koosneb maailmamainega ooperi-asjatundjatest – lauljatest, pedagoogidest, dirigentidest, agentuuride ja ooperiteatrite esindajatest. PromFesti peamine publikumagnet on originaallavastatud ooperiproduktsioon, kus peaosades astuvad üles eelmiste Taevi konkursside parimad lauljad. PromFesti kunstiline juht on dirigent Erki Pehk Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest
ENG / EST / RUS

Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest

6.-12. sept. 2025 Tallinn, Pärnu, Tartu

PromFest arenes välja 1996. aastal loodud Klaudia Taevi nim. rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist, mis on ka praegu festivali peamisi sündmusi. Konkursi ¾ürii koosneb maailmamainega ooperi-asjatundjatest – lauljatest, pedagoogidest, dirigentidest, agentuuride ja ooperiteatrite esindajatest. PromFesti peamine publikumagnet on originaallavastatud ooperiproduktsioon, kus peaosades astuvad üles eelmiste Taevi konkursside parimad lauljad.

Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest
Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest

www.promfest.ee

(+372) 566 566 54 

Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest

Sellised maailmanimed nagu Barbara Hendricks, Edda Moser, Dolora Zajick, Jevgeni Nesterenko, Ileana Cotrubas, Teresa Zylis-Gara, Irina Arhipova, Karan Armstrong-Friedrich, Luana deVol, Sergei Leiferkus on olnud festivali külalised.

PromFesti peamine publikumagnet on originaallavastatud ooperiproduktsioon, kus peaosades astuvad üles eelmiste Taevi konkursside parimad lauljad. Varasematel aastatel on lavastatud Verdi “Rigoletto” (2003, lavastaja Linnar Priimägi), Rubinšteini “Deemon” (2005, Mati Unt), Bizet' “Carmen” (2007, Marko Matvere), Massenet' “Thais” (2009, Mai Murdmaa), Verdi “Attila” (2011, Üllar Saaremäe), N. Rimski-Korsakovi “Tsaari mõrsja” (2013, lavastaja Teet Kask), Verdi “Aida” (2015, lavastaja Madis Nurms), Verdi "La traviata" (2017, lavastaja Anu Lamp) ja Bellini "Kapuletid ja Montekkid" (2019, lavastaja Katrin Tegova).

2021 aasta  festivalil etendub Rossini “Türklane Itaalias” koostöös Kaunase Muusikateatriga. Peaosades astuvad üles eelmise Klaudia Taevi konkursi (2019) kõik finalistid. Etenduse lavastab tuntud Eesti näitleja ja lavastaja Andrus Vaarik.

Lisaks konkursile ja ooperiproduktsioonile toimuvad festivali raames erinevad kontserdid, meistriklass lauljatele koostöös Eesti Muusika- ja teatriakadeemiaga ja noorte lauljatele enesearendamisele suunatud loengud.

 

Festival on ellu kutsutud eesmärgiga avardada noorte ooperilauljate loomingulisi võimalusi, tuua Eestisse maailmatasemel ooperiartiste ja kujundada Eesti mainet ooperimaailmas, arendada kultuuriturismi ning tõmmata ooperikunsti juurde eelkõige nooremat põlvkonda.

 

Festivali korraldab MTÜ PromFest. Peamised koostööpartnerid on olnud Pärnu Endla teater ja Ammende Villa. Peamised toetajad on Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium.

 

 

PromFesti kunstiline juht on dirigent Erki Pehk.

Juuli 2024
ETKNRLP
1 234567
891011121314
15 16 17 18 19 2021
22232425262728
293031    
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695

Kodulehe tegemine aara.ee

Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival

Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival

www promfest PromFest arenes välja 1996. aastal loodud Klaudia Taevi nim. rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist, mis on ka praegu festivali peamisi sündmusi. Konkursi ¾ürii koosneb maailmamainega ooperi-asjatundjatest – lauljatest, pedagoogidest, dirigentidest, agentuuride ja ooperiteatrite esindajatest. PromFesti peamine publikumagnet on originaallavastatud ooperiproduktsioon, kus peaosades astuvad üles eelmiste Taevi konkursside parimad lauljad.

Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest

www.festivals.ee © 2024 Estonian Music Festivals »